1. etapa Tour de France 190,5 km, SAGAN druhý - bikepoint.sk

1. etapa Tour de France 190,5 km, SAGAN druhý

vložené 05. 07. 2014 o 20:14

Dnes o 12:00 sa začal v Anglicku cyklistický sviatok Tour de France 2014. Stará dáma ako sa pretek prezýva štartoval v zahraničí už 20. krát. Naposledy začínala Tour v Anglicku v roku 2007.

Tour de France dnes začala klasickou etapou, miesto úvodného prológu. Dnešná zvlnená etapa začínala slávnostným štartom v Leedsi a po 190,5 kilometroch končila v Harrogate. Etapa mala vyhovovať hlavne šprintérom, keďže posledných 60 kilometrov viedlo po rovine. Za hlavného favorita bol typovaný domáci britský cyklista Mark Cavendish.

Takmer 130 kilometrov bol v úniku najstarší muž v pelotóne Jens Voigt (Trek Factory Racing). Hlavný favoriti na víťazstvo si ale úniky ustrážili a kľukatými a úzkymi cestami v zvlnenej krajine prišiel pelotón spolu. V záverečnom šprinte, tesne pred cieľom, spadol favorit Mark Cavendish (Omega Pharma - Quick Step). Z víťazstva sa tešil Nemec Marcel Kittel (Team Giant - Shimano) pred PETROM SAGANOM (Cannondale Pro Cycling) a Litovčanom Ramunasom Navardauskasom (Garmin - Sharp).

PETER VELITS (BMC Racing Team) prešiel cieľom na 45. mieste v rovnakom čase ako víťaz.

Marcel Kittel zvíťazil v prvej etape aj vlani na jubilejnom 100. ročníku TdF a do druhej etapy nastúpi v žltom drese. PETER SAGAN si zajtra oblečie biely dres v súťaži pre najlepšieho jazdca do 25 rokov.