11. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

11. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 02. 09. 2015 o 19:25

Najťažšia etapa v histórii GrandTours - takéto označenie mala dnešná 11. etapa Vuelty a Espaňa. Kráľovská horská etapa merala 138 kilometrov a viedla cez šesť vrchárskych prémii (4 x 1. kat., 1 x 2. kat., 1 x HC). V etape bez metra roviny nastúpali dnes cyklisti na takmer 70. kilometroch 4950 metrov. Etapa začínala v Andorre a končila na stúpaní prvej kategórie na Els Cortals de Encamp vo výške 2100 m n. m.

Náročnú etapu ovládol Astana Pro Team. V etape zvíťazil Španiel Mikel Landa, ktorý bol od 20. kilometra v úniku spolu s ďalšími 18 cyklistami. Druhý skončil Landov tímový kolega, taliansky cyklista Fabio Aru so stratou 1:22 min. Tretí Američan Ian Boswell (Sky ProCycling) zaostal o 1:40 min.

Z favoritov na celkové víťazstvo dnes najviac stratil Brit Christopher Froome (Sky ProCycling), ktorý spadol ešte pred ostrým štartom. Do cieľa prišiel doudieraný na 32. mieste so stratou 8:41 min.

PETER VELITS (BMC Racing Team) skončil na 81. mieste so stratou 24:34 min. MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) dnes obsadil 175. miesto, keď na víťaza stratil 35:07 min.

Fabio Aru sa po druhom mieste v dnešnej etape dostal do čela priebežného poradia.