16. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

16. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 07. 09. 2015 o 23:26

Dnes na cyklistov čakalo najťažšie cieľové stúpanie tohtoročnej Vuelty a Espaňa. V šestnástej etape so začiatkom v Luarca a cieľom na Ermita del Alba nastúpal pelotón na 185. kilometroch viac ako 5 000 metrov. V poslednej horskej etape museli pretekári zdolať sedem horských prémii (tri tretej kategórie, dve druhej kategórie, jednu prvej kategórie a cieľové stúpanie HC).

V čele bola skupina desiatich cyklistov, ktorá mala náskok viac ako 22 minút. Pelotón sa moc nesnažil a bolo jasné, že z víťazstva sa bude tešiť niektorý cyklista z úniku. Vedúca skupina sa v stúpaniach postupne trhala a do posledného cieľového stúpania na Alto Ermita de Alba, ktoré bolo na Vuelte prvý krát, s dĺžkou 6,8 km, priemerom 11,1 % a maximom cez 20 %, bola vpredu iba dvojica Schlek a Torres. Tri kilometre pred cieľom zaútočil 35. ročný Luxemburčan Frank Schlek (Trek Factory Racing) a zvíťazil. Druhý Kolumbijčan Rodolfo Torres (Colombia) bol pomalší o 1:10 min. Tretí Talian Moreno Moser (Team Cannondale - Garmin) stratil 1:48 min.

PETRE VELITS (BMC Racing Team) dnes prešiel cieľom na 94. mieste, MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) na 115. mieste, obaja so stratou 29:05 min.

Do priebežného vedenia sa po dnešnej etape dostal Španiel Joaquim Rodríguez (Team Katusha), keď o jednu sekundu predbehol Taliana Fabia Aru (Astana Pro Team).

Zajtra čaká na cyklistov druhý deň voľna.