17. etapa Tour de France 124,5 km - bikepoint.sk

17. etapa Tour de France 124,5 km

vložené 23. 07. 2014 o 20:17

Po včerajšej najdlhšej etape čakala dnes cyklistov najkratšia 124, 5 km etapa. Horská etapa začínala v Saint-Gaurdens. Po päťdesiatom kilometri nasledovali štyri náročné stúpania (3x 1 kategórie, cieľ HC kategórie) s cieľom na vrchole Pla d'Adet (1654 m n. m., stúpanie 10,2 km s priemerom 8,3 %). Spolu dnes cyklisti stúpali 39 km a nastúpali takmer 4000 metrov.

V dlhom úniku bol dnes Vasili Kiryienka (Sky ProCycling). Kiryienku dostihla skupina prenasledovateľov 20 km pred cieľom, v ktorej bol aj PETER VELITS (BMC Racing Team). Na čele sa vystriedalo viacero pretekárov, ktorý sa pokúsili ovládnuť pretek, ale z víťazstva sa nakoniec tešil Poliak Rafal Majka (Team Tinkoff - Saxo), ktorý sa dostal do čela dva kilometre pred cieľom. Zvyšné stupne pre víťazov si podelili Taliani, druhý bol Giovanni Visconti (Movistar Team) ktorý stratil 29 sekúnd, tretí žltý Vincenzo Nibali (Astana Pro Team) zaostal 46 sekúnd.

PETER VELITS stratil v poslednom stúpaní, cieľom prešiel na 27. mieste so stratou 5:25 min. PETER SAGAN (Cannondale Pro Cycling) skončil na 115. priečke so stratou 23:42 min.

Poliak Rafal Majka sa radoval z druhej vyhranej etapy na 101. ročníku TdF, Tím Tinkoff - Saxo vyhral už tretiu etapu.

V priebežnom poradí zmeny nenastali, naďalej vedie Vincenzo Nibali.