17. etapa Tour de France 2015 - bikepoint.sk

17. etapa Tour de France 2015

vložené 22. 07. 2015 o 19:55

Po druhom dni voľna pokračuje Tour de France záverečným týždňom. Na pretekárov čakajú 4 náročné alpské etapy.

Prvá alpská etapa začínala v Digne-les-Bains a po 161 kilometroch končila na Pra-Loup. Na pelotón čakalo 5 bodovaných stúpaní. Ako prvé boli dve stúpania tretej kategórie, nasledovala dvojka, jednotka, a cieľová dvojka na Pra-Loup. Najvyšším bodom etapy i celého 102. ročníka TdF bol vrchol Col d´Allos vo výške 2250 m n. m. (dĺžka 14km s priemerom 5,5 %).

Do úniku, tak ako posledné tri dni, sa dostal slovenský cyklista PETER SAGAN a na rýchlostnej prémii na 111. kilometri si pripísal 15 bodov za tretie miesto.

Počas etapy bol nútený odstúpiť, v životnej forme jazdiaci, Tejay van Garderen (BMC Racing Team), ktorého trápili žalúdočné problémy. Američan Van Garderen bol v priebežnom poradí na treťom mieste.

Do čela, necelých 50 km pred cieľom, sa dostal Nemecký pretekár Simon Geschke (Team Giant - Alpecin) a sólo jazdou prešiel cieľom ako prvý. Druhý Američan Andrew Talansky (Team Cannondale - Garmin) zaostal 32 sekúnd, tretí Kolumbijčan Rigoberto Urán (Etixx - Quick Step) 1:01 min.

PETER SAGAN (Team Tinkoff - Saxo) v 17. etape prešiel cieľom na 91. mieste so stratou 21:05 min.

V dlhom a náročnom zjazde z Col d´Allos spadol Alberto Contador (Team Tinkoff - Saxo) a do cieľa prišiel so stratou 2:15 na Froomea.

Chris Froome (Sky ProCycling) si dnes bez problémov ustrážil žltý dres a naďalej je aj v bodkovanom, biely je Nairo Quintana (Movistar Team). Zelený SAGAN má v bodovacej súťaži nedostihnuteľný náskok 104 bodov.