19. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

19. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 11. 09. 2015 o 19:53

Dôvodom nenastúpenia PETRA VELITSA (BMC Racing Team) do včerajšej osemnástej etapy Vuelty je príprava na tímovú časovku na majstrovstvách sveta v americkom Richmonde. P. VELITS, ktorý má tri tituly majstra sveta v tímovej časovke, je zatiaľ v širšej nominácii na TTT.

Devätnásta kopcovitá etapa merala 186 kilometrov. Začínala v Medina del Campo a končila v Avila. Na trati bola jedna vrchárska prémia druhej kategórie.

Zo svojho najväčšieho víťazstva sa tešil 22. ročný francúzsky cyklista Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), ktorý sa viac ako 20 kilometrov od cieľa osamostatnil zo skupiny 24. cyklistov v úniku, v ktorom bol od štartu. Druhý Portugalec Nelson Oliveira (Lampre - Merida) stratil 40 sekúnd, tretí Belgičan Maxime Monfort (Lotto Soudal) bol pomalší o 44 sekúnd.

MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) dnes prešiel cieľom na 111. mieste so stratou 26:11 min.

Pretekári z prvej desiatky prišli do cieľa viac ako 16 minút za víťazom. Priebežne druhý Talian Fabio Aru (Astana Pro Team), miesto toho aby stiahol náskok troch sekúnd na prvého Toma Dumoulina, si pripísal stratu ďalších troch sekúnd. Spolu tak stráca na lídra 6 sekúnd.