2. etapa Okolo Poľska 234 km - bikepoint.sk

2. etapa Okolo Poľska 234 km

vložené 04. 08. 2014 o 23:22

Druhá etapa pretekov Okolo Poľska merala 234 kilometrov. Zvlnená etapa začínala v Toruňi a končila v hlavnom meste Varšave, kde cyklisti absolvovali tri 4,8 kilometrové okruhy.

Po štarte zaútočila trojica cyklistov, dvaja poľský pretekári a jeden český pretekár, ktorá si vypracovala až sedem minútový náskok. Tridsať kilometrov pred cieľom sa z trojice v úniku osamostatnil český pretekár Petr Vakoč (Omega Pharma - Quick Step), ktorý svoj viac ako 200 kilometrový únik doviedol do víťazného konca. Pelotón sa snažil ako mohol, ale na 22 ročného Vakoča nestačil. Veľkú radosť v cieli mal aj druhý Austálčan Michael Matthews (Orica GreenEdge), ktorý si myslel, že vyhral :-). Tretí skončil Belgičan Boris Vallee (Lotto Belisol). Obaja zaostali za víťazom 21 sekúnd.

Ronvako bez straty prešli cieľom aj bratia VELITSOVCI, PETER (BMC Racing Team) bol 28. a MARTIN (Omega Pharma - Quick Step) 43.

Petr Vakoč dosiahol svoj životný úspech a do zajtrajšej tretej etapy sa oblečie do žltého dresu pre lídra pretekov.