20. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

20. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 12. 09. 2015 o 19:39

Na cieľovej čiare v dnešnej etape sa tešili dvaja cyklisti. Najskôr to bol víťaz 20. etapy Španiel Ruben Plaza (Lampre - Merida), ktorý bol v úniku, v etape ktorá mala 176 kilometrov, sám viac ako 115 kilometrov. Posledná horská etapa začínala v San Lorenzo de El Escorial a končila v Cercedilla. Na 158. pretekárov na štarte čakali posledné štyri stúpania prvej kategórie. Druhý so stratou 1:07 min prešiel cieľom Portugalec José Goncalves (Caja Rural - Seguros RGA). Tretí Talian Alessandro De Marchi (BMC Racing Team) bol o sekundu za druhým.

Druhým tešiacim cyklistom na cieľovej čiare bol Talian Fabio Aru (Astana Pro Team), ktorý oslavoval zisk červeného dresu a celkového víťazstva v 70. ročníku Vuelty a Espaňa. Fabio Aru spolu s tímovými kolegami a ostatnými cyklistami z prvej desiatky zaútočili 43 kilometrov pred cieľom, na predposlednom stúpaní. Červený Tom Dumoulin (Team Giant - Alpecin) postupne strácal čoraz viac a pred záverečnou etapou sa z prvej pozície prepadol na 6. miesto.

MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) dnes skončil na 126. mieste. Za víťazom zaostal o 23:02 min.

Zajtra čaká na cyklistov oslavná etapa s dĺžkou 98 kilometrov.