21. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

21. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 13. 09. 2015 o 21:13

V poslednej, 21. etape tohtoročnej Vuelta a Espaňa, čakalo na cyklistov rovinatých 98 kilometrov. Etapa začínala v Alcalá de Henares a viedla do Madridu, kde cyklisti absolvovali 10 krát okruh dlhý 5,8 kilometrov.

V poslednom šprinte a tešil z prvého víťazstva na tohtoročnej Vuelte Nemec John Degenkolb (Team Giant - Alpecin). Druhý bol Holanďan Danny Van Poppel (Trek Factory Racing), tretí Luxenburčan Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team).

MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) dnes prišiel na 22. mieste bez straty na víťaza etapy.

Víťazom 70. ročníka Vuelta a Espaňa sa stal 25. ročný Talian Fabio Aru (Astana Pro Team). Aru vyhral svoju prvú GrandTour. MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step), ktorý ako jediný z troch slovenských cyklistov prišiel do cieľa, skončil konečnom na 117. mieste.

Tretiu GrandTour v tomto roku dokončilo 158 cyklistov.