3. etapa Abu Dhabi Tour 2015 - bikepoint.sk

3. etapa Abu Dhabi Tour 2015

vložené 10. 10. 2015 o 18:26

Tretia etapa mala 140 km. Po dvoch rovinatých a pred poslednou rovinatou etapou, bola dnešná etapa kopcovitá. Etapa začínala v Al Ain a končila na Jebel Hafeet vo výške 1 025 m n. m., kam sa cyklisti dostali po stúpaní dlhom 10,8 km s priemerom 6,6%.

Smutným cyklistom bol dnes Holanďan Wouter Poels (Sky ProCycling), ktorý spadol v poslednej zákrute 65 metrov pred cieľom z vedúcej pozície. Ako prvý tak cieľom prešiel Kolumbijčan Esteban Cháves (Orica GreenEdge). Dvanásť sekúnd zaostal Talian Fabio Aru (Astana Pro Team). Dvadsaťjeden sekúnd stratil na víťaza nešťastný Wouter Poels.

JURAJ SAGAN (Team Tinkoff - Saxo) dnes prešiel cieľom na 66. mieste so stratou 19:43 min. PETER SAGAN (Team Tinkoff - Saxo) bol v cieli na 75. mieste s rovnakou stratou ako starší brat.

Do čela priebežného poradia sa pred záverečnou etapou dostal Esteban Cháves.