4. etapa Okolo Španielska 165 km - bikepoint.sk

4. etapa Okolo Španielska 165 km

vložené 26. 08. 2014 o 23:20

Dnešná zvlnená etapa začínala v Mairena del Alcor a po 165. kilometroch končila v Córdobe. Po rovinatých dvoch tretinách štvrtej etapy čakali na pelotón dve stúpania (tretej a druhej kategórie). Z vrcholu druhého stúpania zostávalo do cieľa 25 kilometrov. Cyklistov dnes trápili vysoké teploty, ktoré dosahovali až 40 stupňov.

Pelotón kontroloval úniky a o víťazovi rozhodol šprint. V ňom bol najrýchlejší Nemec John Degenkolb (Team Giant - Shimano). Druhý bol Španiel Vincente Reynes (IAM Cycling Team), tretí skončil priebežní líder, Austrálčan Michael Matthews (Orica GreenEdge).

PETER SAGAN (Cannondale Pro Cycling) si spolu s viacerými šprintérmi vystúpil z balíka v druhom stúpaní, a cieľom prešiel na 138. mieste so stratou 13:44 min. MARTIN VELITS (Omega Pharma - Quick Step) prešiel cieľom na 170. mieste so stratou 16:55 min.

Červený Michael Matthews vďaka dnešným bonifikačným sekundám navýšil svoj náskok.