6. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

6. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 27. 08. 2015 o 19:18

Dnešná etapa končila trojkilometrovým stúpaním tretej kategórie na Purto del Leon s priemerom 6,4 %. Okrem cieľového stúpania tretej kategórie, čakal na pelotón v kopcovitej etape dlhej 200 km so začiatkov v Cordobe a cieľom v Cazorle, ešte jedno stúpanie tretej kategórie.

Necelých 15 km pred cieľom dostihol pelotón piatich cyklistov zo šesťčlenného úniku, v ktorom bol aj slovenský cyklista PETER VELITS (BMC Racing Team). Posledného pretekára pelotón pohltil necelé štyri kilometre pred cieľom.

Tri kilometre do pásky zaútočil Kolumbíjčan Esteban Chaves (Orica GreenEdge) a cieľom prešiel pred druhým Írom Danielom Martinom (Team Cannondale - Garmin) s náskokom 5. sekúnd. Tretí bol červený holandsky cyklista Tom Dumoulin (Team Giant - Alpecin).

Cieľom prešli bratia Velitsovci spolu. MARTIN (Etixx - Quick Step) na 87. mieste, PETER na 88. mieste, obaja so stratou 4:19 min. PETER SAGAN (Team Tinkoff - Saxo) dnes prišiel na 95. mieste so stratou 5:02 min.

Esteban Cháves na tohtoročnej Vuelta a Espaňa vyhral už druhú etapu a po jednom dni si zobral späť červený dres. PETROVI SAGANOVI patrí zelený.