7. etapa Okolo Poľska 2017 - bikepoint.sk

7. etapa Okolo Poľska 2017

vložené 04. 08. 2017 o 23:33

Poslednou etapou na pretekoch Okolo Poľska bola kráľovská etapa so šiestimi hodnotenými stúpaniami. Kopcovitá etapa začínala aj končila v Tatranskej Bukovine. Cyklisti tu absolvovali dva okruhy s celkovou dĺžkou 132 kilometrov.

V siedmej etapa vyprovokoval únik náš PETER SAGAN (BORA - hasgrohe). Ku majstrovi sveta sa pridalo 12 pretekárov. V predposlednom hodnotenom stúpaní sa PETER SAGAN na čele osamostatnil. Neskôr dvojnásobného majstra sveta dostihla skupina favoritov, ale pri poslednom zjazde, pred cieľovým päť kilometrovým stúpaním na Tratranskú Bukovinu s priemerom 4,5 % a maximom 8 %, PETER SAGAN opäť zaútočil a bol na čele sám. Snahu o jeho víťazstvo zlikvidovali favoriti až 2,5 kilometra pred cieľom.

O víťazovi etapy a celkovom víťazovi pretekov napokon rozhodol záverečný špurt. Ako prvý prešiel cieľom Holanďan Wout Poels (Team Sky) pred Britom Adamom Yatesom (Orica - Scott) a Poliakok Rafalom Majkom (BORA - hasgrohe).

PETER SAGAN skončil napokon so stratou 2:21 min na 34. mieste. Do poslednej etapy nenastúpil ERIK BAŠKA, ktorý šetril sily na nedeľné preteky na ME v cestnej cyklistike, ktoré sa konajú v Dánsku.

Víťazom WorldTour pretekov Okolo Poľska sa stal 25 ročný Belgičan Dylan Teuns (BMC Racing Team). PETER SAGAN ovládol bodovaciu súťaž.