7. etapa Okolo Švajčiarska 2017 - bikepoint.sk

7. etapa Okolo Švajčiarska 2017

vložené 16. 06. 2017 o 19:24

Siedma etapa pretekov Okolo Švajčiarska začínala v Zerneze a končila v Söldene a mala 166 kilometrov. Horská etapa dnes končila po zdolaní jedíného ale náročného kopca Tiefenbachferner s dĺžkou 16 kilometrov a priemerom takmer 10 %.

Dnes sa v 18 člennej skupiny v úniku nachádzal aj náš cyklista PETER SAGAN (BORA - hansgrohe), ktorý si vďaka bodom na rýchlostných prémiách upevnil prvenstvo v bodovacej súťaži. Majster sveta prvú bodovaciu prémiu vyhral, v druhej skončil druhý.

Pelotón zlikvidoval únik pred cieľovým stúpaním, kde sa v náročnom stúpaní rozthral. Ako prvý prešiel cieľom vo výške 2 780 m n. m. Slovinec Simon Špilak (Kaťuša - Alpecin), keď sa do čela dostal osem kilometrov pred cieľom. Druhý Španiel Ion Izagirre (Bahrain Merida Pro Team) zaostal 22 sekúnd. Tretí Američan Joe Dombrowski (Cannondale - Drapac Pro Team) stratil 36 sekúnd. Pekné šieste miesto obsadil v dnešnej etape český cyklista Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice).

MICHAEL KOLÁŘ (BORA - hansgrohe) dnes skončil na 113. mieste so stratou 26:32 min, JURAJ SAGAN a PETER SAGAN (obaja BORA - hansgrohe) prešli cieľom so stratou 27:22 min na 134. a 135. mieste.

Žltý dres pre lídra získal po dnešnej víťaznej etape Simon Špilak.