9.etapa OKOLO ŠVAJČIARSKA i. časovka 26,8 km - bikepoint.sk

9.etapa OKOLO ŠVAJČIARSKA i. časovka 26,8 km

vložené 16. 06. 2013 o 19:58

Poslednou deviatou etapou pretekov OKOLO ŠVAJČIARSKA bola individuálna časovka na 26,8 km. Prvých sedemnásť kilometrov bola rovina, na zvyšných desiatich kilometroch sa cesta zdvihla s priemerným stúpaním 9,3%.

Najrýchlejší bol dnes Rui Faria Da Costa (Movistar Team) ktorý bol v cieli za 51:56 min. Druhý Tanel Kangert (Astana Pro Team) zaostal 21 sekúnd a tretí Bauke Mollema (Blanco Pro Cycling Team) 29 sekúnd.

PETER VELITS (OPQS) prišiel na trinástom mieste so stratou 1:36 min a PETER SAGAN (Cannondale Pro Cycling) na dvadsiatom mieste zaostal 2:01 min.

Vďaka víťaznej jazde proti chronometru sa portugalský cyklista Rui Faria Da Costa stal celkový víťaz 77. ročníka pretekov OKOLO ŠVAJČIARSKA a obhájil vlaňajšie víťazstvo.

PETER VELITS obsadil konečné 23. miesto, PETER SAGAN vyhral dve etapy, vyhral bodovaciu súťaž a obsadil konečné 48. miesto.