Gent - Wevelgem 2018 - bikepoint.sk

Gent - Wevelgem 2018

vložené 25. 03. 2018 o 19:05

PETER SAGAN dnes ovládol tretí krát preteky Gent-Wevelgem. Po rokoch 2013 a 2016 ovládol belgickú kockovú klasiku aj tento rok.

WorldTour flámska klasika mala 245 kilometrov zo začiatkov v Deinze a cieľom vo Wevelgem. Pelotón musel zdolať 11 krátkych a strmých stúpaní.

Na štarte 80. ročníka bol spolu s PETROM SAGANOM aj jeho brat JURAJ (obaja BORA - hansgrohe).

Po viac ako tridsiatich kilometroch sa do čela dostala šestica cyklistov, ktorá si vypracovala viac ako desať minútový náskok. Túto vedúcu skupinu sa pokúšalo dostihnúť viacero cyklistov, ale dvadsaťpäť kilometrov pred cieľom už bola na čele len jedna skupina s dvadsiatkou cyklistov, v ktorej boli takmer všetci favoriti na víťazstvo, vrátane nášho PETRA SAGANA. V cieli sa očakával záverečný špurt.

V ňom za slovenským víťazom skončil Talian Elia Viviani (Quick - Step Floors) a Francúz Arnaud Démare (Groupama - FDJ).

JURAJ SAGAN dnes skončil na 55. mieste so stratou 5:34 na svojho víťazného brata.