Majstrovstvá SR v triatlone 2013 - bikepoint.sk

Majstrovstvá SR v triatlone 2013

vložené 01. 07. 2013 o 12:27

V Ďanovej pri Martine sa 29.6.2013 uskutočnili 26. Majstrovstvá Slovenskej republiky v olympijskom triatlone. Na pretekárov v elitnej kategórii žien a mužov čakalo 1500 metrov plávania, 40 kilometrov cyklistiky a 10 kilometrov behu.

O 9:00 sa na štart postavili ženy. Víťazkou 11. ročníka Turčianskeho amatérskeho triatlonu sa stala Mira Bednarovičová ktorá si vytvorila náskok už pri plávaní. Bednarovičová získala zlatú medailu a titul majsterky SR v triatlone prvýkrát. Striebornú medailu získala tretia v preteku Zuzana Vojteková. Bronzovú medailu získala štvrtá v preteku Barbora Listopadová.

O 15. hodine odštartovali muži. Majstrom SR v triatlone sa stal prvýkrát Karol Džalaj ktorý vybehol z vody na 8 pozícii ale v cyklistike sa dostal do čela. V behu ho tesne pred cieľom predbehol maďarsky pretekár. Striebornú medailu získal Tomáš Jurkovič a bronzovú medailu si odniesol z Ďanovej Šimon Žáčik.