Majstrovstvá sveta MTB DHI a XCE - bikepoint.sk

Majstrovstvá sveta MTB DHI a XCE

vložené 02. 09. 2013 o 09:17

Posledný deň majstrovstiev sveta MTB v juhoafrickom Pietermaritzburgu sa rozdávali tituly v šprint eliminátore (XCE) a zjazde (DHI).

Po vlaňajšej rakúskej premiére sa v Juhoafrickej republike rozdávali len druhé tituly majstrov sveta XCE. Na 800 metrovom XCE okruhu sa predstavili aj traja slovenský reprezentanti. Žiaľ, MICHAL LAMI, FRANTIŠEK LAMI a JOZEF BEBČÁK do 32 členného finále nepostúpili. Majstrom sveta sa v kategórii muži XCE stal švédsky cyklista Paul van der Ploeg, druhý bol Daniel Federspiel a tretí skončil Andreas Catriel Soto.

V kategórii ženy XCE obhájila vlaňajšie prvenstvo z rakúskeho Leogangu 25. ročná Švédka Alexandra Engen pred Jolandou Neffovou a Lindou Indergandovou.

Posledné dúhové dresy si rozdelili zjazdári (DHI). Majstrom sveta v zjazde v kategórii muži Elite sa stal domáci juhoafrický reprezentant Greg Minnaar. Druhý skončil Michael Hannah a tretí Jared Graves. Slovák FILIP POLC skončil na 35. mieste, MARTIN KNAPEC skončil na 54. priečke.

V kategórii ženy Elite zvíťazila v zjazde Rachel Atherton pred Emmeline Ragotovou a Tracy Hannahovou.

Autor: Milan Majtán