Na MS v Bergene bude reprezentovať Slovensko šesť cyklistov Elite - bikepoint.sk

Na MS v Bergene bude reprezentovať Slovensko šesť cyklistov Elite

vložené 17. 08. 2017 o 16:40

Slovensko bude na blížiacich sa majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene (od 17. do 24. septembra) reprezentovať šesť cyklistov v kategórii muži Elite.

Vďaka bodom Petra Sagana obsadilo Slovensko v UCI World Rankingu 12. miesto, ktoré oprávňuje nasadenie šestice pretekárov.

Prvých desať tímov v rebríčku - Belgicko, Kolumbia, Španielsko, Francúzsko, Taliansko, Austrália, Holandsko, Veľká Británia, Nemecko a Nórsko získalo deväť miesteniek. Krajiny umiestnené od 11. miesta po 20. miesto získali miesteniek šesť. Krajiny na miestach 21. až 30. majú nárok na troch reprezentantov, na miestach 31. - 50. jedného reprezentanta. Spolu tak môže na svetovom šampionáte štartovať 200 cyklistov.

Do UCI World Rankingu sa rátali body prvých ôsmich pretekárov z každej krajiny. Za Slovensko bodoval hlavne Peter Sagan, ktorý z celkových 4505, 5 bodov získal až 4020 bodov. Patrik Tybor získal 146,5 bodov, Juraj Sagan 91, Michael Kolář 70, Erik Baška 59, Marek Čanecký 58, Martin Haring 41 a Adrian Babič 20 bodov.