PRAŽSKÉ SCHODY 2013 - bikepoint.sk

PRAŽSKÉ SCHODY 2013

vložené 28. 05. 2013 o 21:03

Dvadsať rokov má za sebou exhibičný závod PRAŽSKÉ SCHODY . Pri vzniku jedinečného závodu stál cyklistický komentátor Robert Bakalář. Druhý rok majú preteky podtitul Memoriál Roberta Bakaláře.

Závod štartoval v Nerudovej ulici o 18:00 a pretekárov čakala hodina plus jedno kolo na 1400 metrov dlhom okruhu po pražskej Malej Strane. Hlavným ťahákom pre divákov bol strmi zjazd po 128. zámockých schodoch.

Na štarte bolo 45 pozvaných cyklistov medzi ktorými boli traja olympijský víťazi (Miguel Martinez, Julien Absalon, Jaroslav Kulhavý) a šesť majstrov sveta.

Z víťazstva sa tešil domáci pretekár Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) ktorý bol od začiatku na predných pozíciach. Druhý skončil holandský cyklista Rudi Van Houts (Multivan Merida Biking Team ) a tretí bol domáci Kristián Hynek (Elettroveneta-Corratec).