21. etapa Tour de France 2018 - bikepoint.sk

21. etapa Tour de France 2018

vložené 29. 07. 2018 o 20:11

Oslavnou etapou dnes skončili v Paríži najslávnejšie etapové preteky Tour de France.

Posledná rovinatá etapa začínala v Houilles a končila po 116. kilometroch v Paríži na Champs-Elysées, kde cyklisti absolvovali osem okruhov.

V očakávanom záverečnom špurte, najuznávanejšej koncovke pre špurtérov, sa tešil zo svojho prvého víťazstva na 105. ročníku majster Európy, Nór Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Druhý skončil Nemec John Degenkolb (Trek - Segafredo), tretí bol domáci cyklista Arnaud Démare (Groupama - FDJ).

PETER SAGAN (BORA - hansgrohe) získal v poslednej etape 8. priečku bez straty na víťaza.

Po troch týždňoch a 3351. kilometroch sa tešil v Paríži z celkového víťazstva tridsaťjeden ročný Brit Geraint Thomas (Team Sky). Velšský cyklista ovládol Tour de France pri svojej deviatej účasti. Team Sky ovládol Tour šiesty krát za posledných sedem rokov.

PETER SAGAN získal v tomto roku na Tour de France tri etapy a šiesty krát ovládol bodovaciu súťaž, čím vyrovnal rekord nemeckého špurtéra Erika Zabela. PETER SAGAN mal dnes na sebe zelený dres rekordný 105. deň zo 127. etáp na TdF. Slovenský cyklista prekonal aj svoj rekord v počte bodov v bodovacej súťaži, keď v cieli ich mal dnes 477.

Bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára získal domáci cyklista Julian Alaphilippe (Quick - Step Floors). Najlepším cyklistom do 25. rokov sa stal tiež domáci cyklista, Francúz Pierre Latour (AG2R La Mondiale). Najlepším tímom na 105. ročníku TdF sa stal Movistar Team.

Christopher Froome nezískal víťazné double. Po víťazstve na Gire sa mu nepodarilo ovládnuť aj Tour de France. Naďalej je tak posledným víťazom pretekov Giro - Tour v jednom roku Marco Pantani.

Preteky nedokončilo 31 cyklistov.

 

 

Konečné poradie Tour de France 2018:

1. Geraint Thomas.....Team Sky.....83:17:13

2. Tom Dumoulin.....Team Sunweb.....+ 01:51

3. Christopher Froome.....Team Sky.....+ 02:24

71. PETER SAGAN.....BORA - hansgrohe.....+ 2:38:08

 

 

Autor: Milan Majtán

Diskusia