13. etapa Giro 2015 - bikepoint.sk

13. etapa Giro 2015

vložené 22. 05. 2015 o 19:37

Dnes sa očakávala etape s víťazom z hromadnému šprintu. Piatková rovinatá 13. etapa merala 147 kilometrov so štartom v Montecchio Maggiore a cieľom v Jesolo. Tretí deň po sebe trápil cyklistov dážď a mokré a klzké cesty.

Osemnásť kilometrov pred cieľom pelotón pohltil posledných troch uprchlíkov a šprintérske tímy sa začali pripravovať na záverečný hromadný šprint, keď...

Dvesto metrov pred ochrannou zónou, ktorá je 3 000 metrov pred cieľom, sa na klzkej ceste do pádu z čelnej pozície primiešal ružový Alberto Contador (Team Tinkoff - Saxo) aj Richie Porte (Sky ProCycling). Pádu sa vyhol Fabio Aru (Astana Pro Team), ktorý sa po dnešnej etape obliekol do ružového dresu.

Z náskoku 17. sekúnd na Fabia Aru pred dnešnou etapou, má Alberto Contador po dnešnej etape stratu 19 sekúnd.

Stupne pre víťazov dnes obsadili taliansky cyklisti. Etapu v hromadnom šprinte vyhral Sacha Modolo (Lampre - Merida). Druhý skončil Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing), tretí bol Elia Viviani (Sky ProCycling).