17.etapa Tour de France ind.časovka 32 km - bikepoint.sk

17.etapa Tour de France ind.časovka 32 km

vložené 17. 07. 2013 o 19:20

Spolu trinásť kilometrov stúpania z celkových 32. kilometrov čakali dnes cyklistov v dvoch stúpaniach a následných dvoch zjazdov v druhej individuálnej časovke na 100. ročníku Tour de France. Viacerí cyklisti na vrchole druhého stúpania menili svoje klasické bicykle za časovkárske ktorými klesali do cieľa.

Najrýchlejším v jazde proti chronometru bol žltý Cristopher Froome (Sky ProCycling). Druhý Alberto Contador (Team Saxo - Tinkoff) bol pomalší o 9 sekúnd. Tretí Joaquim Rodríguez (Katusha Team) zaostal 10 sekúnd za víťazom.

Slovenský cyklista PETER VELITS (OPQS) prišiel na 23. mieste so stratou 2:49 min. PETER SAGAN (Cannondale Pro Cycling) bol na 91. mieste, keď bol pomalší o takmer 6 minút.

Christopher Froome získal po dnešnej časovke na druhého Contadora ďalších 9 sekúnd k dobru. Na tretie miesto sa v priebežnom poradí posunul český pretekár Roman Kreuziger (Team Saxo - Tinkoff).