18. etapa TdF 2016 - bikepoint.sk

18. etapa TdF 2016

vložené 21. 07. 2016 o 19:52

Po dvanástich rokoch pokračovala dnes Tour de France individuálnou časovkou do kopca.  Počas 17. kilometrov osemnástej etapy nastúpali cyklisti 659 metrov. Etapa začínala v Sallanches a končila v Megève. Prvé štyri kilometre viedli takmer po rovine, nasledovalo deväť percentné trojkilometrové stúpanie po ktorom prišla časť s päť percentným stúpaním, časovka pokračovala stúpaniami až s maximom 16% a posledné dva kilometre klesala trať do cieľa.

Do dnešnej etapy nenastúpil Fabian Cancellara (Trek - Segafredo), ktorý dal prednosť príprave na OH v Riu. Pre 35. ročného Švajčiara bol 103. ročník Tour de France posledný v jeho kariére.

Najrýchlejším bol dnes posledný cyklista, ktorý sa vydal na trať, žltý Chris Froome (Team Sky). Britský cyklista zdolal 18. kilometrovú trať za 30:43 min. Takmer dve hodiny bol vo vedení nakoniec druhý Holanďan Tom Dumoulin (Team Giant - Alpecin). Tretí skončil Talian Fabian Aru (Astana Pro Team). Obaja pretekári zaostali za víťazom 33. sekúnd.

PETER SAGAN (Tinkoff) sa dnes nikam neponáhľal, v časovke obsadil 90. miesto so stratou 3:45 min.

V dnešnej časovke použili cyklisti rôzne druhy bicyklov s rôznymi kolesami. Niektorý bežné bicykle s nadstavcami, niektorý časovkárske špeciáli, pár cyklistov po rovinatej časti menili pred stúpaním špeciál za ľahší bicykel.

Chris Froome vyhral v tomto roku na TdF druhú etapu a navýšil svoj náskok na súperov.