2. etapa Okolo Romandie 2017 - bikepoint.sk

2. etapa Okolo Romandie 2017

vložené 27. 04. 2017 o 19:19

Druhá etapa švajčiarskych pretekov Okolo Romandie 2017 bola skrátená pre zlé počasie. Pelotón počas celého dňa trápil dážď, zima a občas aj sneh. Cyklisti sa zahrievali mávaním rúk a obliekaním sa do čoraz viacerých vrstiev. Namiesto pôvodných 161. kilometrov merala kopcovitá etapa 136 kilometrov. Menilo sa aj miesto štartu, etapa začínala v Aigle oproti plánovaného Champéry a končila v Bulle.

Hneď po štarte, ktorý bol o 14. hod, sa do čela dostala štvorčlenná skupina. Náskok kvarteta sa vyšplhal až na šesť minút. Sľubný náskok si skupina udržala aj po zdolaní troch hodnotených stúpaní. Štyri kilometre pred cieľom zostala na čele už len dvojica cyklistov, ktorá o etapové víťazstvo šprintovala. Viac síl zostalo švajčiarskemu, 23 ročnému, Stefanovi Küngovi (BMC Racing Team). Druhý skončil napokon Ukrajinec Andrej Grivko (Astana Pro Team). Dvadsať sekúnd na dvojicu stratil tretí Talian Sonny Colbrelli (Bahrain Merida Pro Team).

Rovnakú stratu na víťaza ako tretí muž v poradí, mal aj Slovák JURAJ SAGAN (Bora - hansgrohe), na 85. mieste. MARTIN VELITS (Quick - Step Floors) dnes skončil na 141. mieste so stratou 10:37 min.

V žltom drese zostal aj po dnešnej etape Talian Fabio Felline (Trek - Segafredo).