3. etapa Okolo Kalifornie 2016 - bikepoint.sk

3. etapa Okolo Kalifornie 2016

vložené 18. 05. 2016 o 09:28

Kráľovská tretia etapa pretekov Okolo Kalifornie začínala v Thousand Oaks a končila po 168 kilometroch na Gibraltar Road vo výške 1 062 m n. m. Pelotón si musel dnes poradiť so štyrmi bodovanými stúpaniami - dve trojkové stúpania, jedno dvojkové a cieľové stúpanie najvyššej HC kategórie. Šprintéri zbierali body na dvoch rýchlostných prémiách.

V kráľovskej etape sa tak ako vlani tešil z víťazstva 23 ročný francúzsky cyklista Julian Alaphilippe (Etixx - Quick Step), ktorý v poslednom kilometri cieľového stúpania, ktoré malo 12 km s priemerom 8,0 %, predbehol všetkých cyklistov pred sebou. Druhý so stratou 15. sekúnd skončil Američan Peter Stetina (Trek - Segafredo), tretí cyklista z Nového Zélandu Geogre Bennett (Team LottoNL - Jumbo) zaostal 25 sekúnd.

Najlepším slovenským cyklistom v tretej etape bol MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) na 52. mieste so stratou 10:39 min, JURAJ SAGAN (Tinkoff) obsadil 71. miesto so stratou 13:50 min. S rovnakou stratou 21:52 min prešli cieľom PETER SAGAN na 105. mieste, MICHAEL KOLÁŘ na 119. mieste a ERIK BAŠKA (všetci Tinkoff) na 131. mieste.

Do čela priebežného poradia sa dostal víťaz tretej etapy Julian Alaphilippe (Etixx - Quick Step). PETER SAGAN naďalej oblieka zelený dres pre lídra bodovacej suťaže.