4. etapa Tirreno - Adriatico 2019 - bikepoint.sk

4. etapa Tirreno - Adriatico 2019

vložené 16. 03. 2019 o 19:35

Štvrtá zvlnená etapa začínala vo Foligne a končila vo Fossombrone, kde cyklisti absolvovali dva okruhy, na ktorom ich čakalo náročné stúpanie I Capuccini s dĺžkou 1,9 km a priemerom 10,9 %. Etapa mala 221 kilometrov.

Víťazom etapy sa stal Kazach Alexej Lutsenko (AStana Pro Team), ktorý sa na čele osamostatnil tridsaťpäť kilometrov pred cieľom. Pri druhom prejazde cez I Capuccini mal kazašský cyklista náskok desať sekúnd, ale necelé dva kilometre pred cieľom druhý krát spadol a dostihla ho trojica prenasledovateľov. O víťazstvo tak bojovalo kvarteto cyklistov. Alexej Lutsenko bol ale v špurte najsilnejší a vyhral aj napriek dvom pádom na posledných dvadsiatich kilometroch v dnešnej etape. Druhý skončil Slovinec Primož Roglič (Team Jumbo - Visma), tretí bol líder pretekov Brit Adam Yates (Mitchelton - Scott).

PETER SAGAN (BORA - hansgrohe) stratil kontakt s najlepšími cyklistami štyridsať kilometrov pred cieľom. Nakoniec so stratou 20:38 min prešiel cieľom na 86. mieste.