6. etapa Tour de France 2019 - bikepoint.sk

6. etapa Tour de France 2019

vložené 11. 07. 2019 o 19:30

Tour de France pokračovala prvou horskou etapou. Šiesta etapa štartovala v Mulhouse a končila na La Planche des Belles Filles. Počas 157. kilometrov nastúpali cyklisti takmer 4000 metrov.

Pelotón musel dnes zdolať sedem hodnotených stúpaní vrátanie toho cieľového. Ako prvé bolo stúpanie prvej kategórie, nasledovalo stúpanie tretej kategórie, druhej kategórie, prvej kategórie, tretej kategórie, druhej kategórie a cieľové stúpanie prvej kategórie na La Planche des Belles Filles s dĺžkou 7 kilometrov s priemerom 8,7 % a maximom 24 %. Posledný kilometer cieľového stúpania viedol po šotoline.

Do cieľového stúpania prišla ako prvá štvorica cyklistov z pôvodného štrnásťčlenného úniku dňa. Z kvarteta sa postupne stalo duo, ktoré bojovalo o víťazstvo v etape vo výške 1140 m n. m. Najviac síl mal dnes Belgičan Dylan Teuns (Bahrain Merida Pro Team). Druhý skončil so stratou 11. sekúnd Giulio Ciccone (Trek - Segafredo). Tretí prešiel cieľom so stratou 1:05 min Belgičan Xandro Meurisse (Wanty - Gobert Cycling Team).

PETER SAGAN (BORA - hansgrohe) dnes zaostal za víťazom o 20:38 min na 128. mieste.

Dylan Teuns získal prvé víťazstvo na Tour deFrance pri prvej účasti.

Vďaka bonifikačným sekundám, ktoré dnes získal na trati, sa Giulio Ciccone, víťaz tohtoročnej vrchárskej súťaže na Gire, obliekol do žltého dresu pre lídra pretekov. Giulio Ciccone sa stal štvrtým víťazom etapy s cieľom na La Planche des Belles Filles. Doteraz tu zvíťazili Chris Froome (2012), Vincenzo Nibali (2014) a Fabio Aru (2017).