6. kolo Slovenského pohára MTB XCO 2013 - bikepoint.sk

6. kolo Slovenského pohára MTB XCO 2013

vložené 12. 08. 2013 o 10:38

ŠK HORAL – ALTO Slovakia a Slovenský zväz cyklistiky usporiadali 11. 8. 2013 v pohorí Kozie Chrbty posledné 6. kolo SP XCO.

V kategórii Muži Elite vo finálových pretekoch Slovenského pohára MTB XCO zvíťazil Martin Haring (CK Banská Bystrica) pred Michalom Lamim (JUMP SPORT KLUB KOŠICE) a Janom Gallikom (KAKTUS BIKE - TEAM Bratislava).

Celkovým víťazom Slovenského pohára MTB XCO v kategórii Muži Elite sa stal Martin Haring (CK Banská Bystrica). Druhý skončil Michal Lami (JUMP SPORT KLUB KOŠICE) a tretí Martin Škopek (KAKTUS BIKE - TEAM Bratislava).

V záverečnom šiestom kole v kategórii Ženy Elite sa radovala z víťazstva Michaela Maláriková (CK SKI - BIKE SPORTMED Bratislava). Druhá do cieľa prišla Martina Šichtová (KPHC Turčianske Teplice) a tretia bola Zuzana Vojtášová (CK Banská Bystrica).

V kategórii Ženy Elite sa celkovou víťazkou Slovenského pohára MTB XCO stala Majsterka SR MTB XCO Michaela Maláriková (CK SKI - BIKE SPORTMED Bratislava) pred českou pretekárkou Barborou Machulkovou (4EVER CYKLO BULIS) a poľskou pretekárkou Katarzyna Solus - Miškowicz (DEK MEBLE CYCLO KORONA).