7. etapa TdF 2016 - bikepoint.sk

7. etapa TdF 2016

vložené 08. 07. 2016 o 19:38

Dnes zavítala Tour de France do Pyrenejí. Siedma kopcovitá etapa začínala v L'Isle-Jourdain a po 162. kilometroch končila v Lac de Payollemala. Pelotón musel prekonať jedno stúpanie štvrtej kategórie, jedno prvej kategórie a jednu šprintérsku prémiu.

Po 50. kilometroch sa do vedenia dostala 29. členná skupina cyklistov, z ktorej neskôr vzišiel aj víťaz dnešnej etapy. Medzi cyklistami v úniku bol aj žltý Greg Van Avermaet (BMC Racing Team), Fabian Cancellara (Trek - Segafredo), Vincenzo Nibali (Astana Pro Team), Tony Martin (Etixx - Quick Step). Pod stúpaním Col d'Aspin, cez ktoré Tour de France prešla už 72. krát (dĺžka 12 km s priemerom 6,5 %), zaútočil zo skupiny v úniku 35. ročný Brit Stephen Cummings (Dimension Data for Qhubeka) a po sedem kilometrovom zjazde sa tešil v cieli z etapového víťazstva. Druhý skončil Juhoafričan Daryl Impey (ORICA - BikeExchange), tretí Španiel Daniel Navarro (Cofidis, Solutions Crédits). Obaja stratili na víťaza 1:05 min.

Stíhajúci pelotón zabrzdila nafukovacia brána, označujúca posledný kilometer.

Slovenský cyklista PETER SAGAN (Tinkoff) prešiel cieľom zo stratou 21:05 min na 185. mieste.

Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) navýšil svoj náskok v priebežnom vedení už na 6:36 min. Juhoafrický tím Dimension Data for Qhubeka vyhral na tohtoročnej Tour de France už štvrtú etapu! PETER SAGAN je v bodovacej súťaží na treťom mieste.