7. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

7. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 28. 08. 2015 o 20:05

Prvá horská etapa na tohtoročnej Vuelte mala 191 kilometrov. Siedma etapa začínala v Jodare a končila v Capilleira. Pelotón dnes musel prekonať stúpanie tretej kategórie a dostať sa do cieľového stúpania prvej kategórie na Alto de Capileira, ktoré malo 18,7 km s priemerom 5,1 %.

Po dlhom úniku ako prvý prešiel cieľom holandský cyklista Bert Jan Lindeman (Team LottoNL - Jumbo). Druhý Bielorus Ilja Koševoj (Lampre - Merida) zaostal o 9 sekúnd. Tretí Talian Fabio Aru (Astana Pro Team) bol pomalší o 29 sekúnd.

Ako prvý zo slovenských cyklistom prešiel cieľom PETER VELITS (BMC Racing Team) na 78. mieste so stratou 15:51 min. MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) dnes skončil na 118. mieste so stratou 23:05 min. PETER SAGAN (Team Tinkoff - Saxo) skončil 184. s mankom 23:54 min.

Prekvapivú minútovú stratu si dnes pripísal víťaz TdF 2015 Chris Froome (Sky ProCycling). Červenému Estebanovi Chávesovi (Orica GreenEdge) patrí po dnešnej etape aj zelený dres, z ktorého vyzliekol PETRA SAGANA.