9. etapa Okolo Švajčiarska 157 km - bikepoint.sk

9. etapa Okolo Švajčiarska 157 km

vložené 22. 06. 2014 o 20:10

Posledná etapa závodu Okolo Švajčiarka merala 157 kilometrov so začiatkom v Martigny a cieľom v stúpaní Saas-Fee. Celkovo dnes čakali na pretekárov štyri stúpania, ktoré mali spolu 48 kilometrov.

Päťdesiat kilometrov pred cieľom sa od hlavného poľa odpútala trojica cyklistov Bauke Mollema, Rui Faria Da Costa a Mathias Frank, ktorá postupne dostihla uprchlíkov. Tri kilometre pred cieľom zaútočil Portugalec Rui Faria Da Costa (Lampre - Merida) a zvíťazil. Holanďan Bauke Mollema (Belkin Pro Cycling Team) prišiel druhý so stratou 14 sekúnd. Tretí Švajčiar Mathias Frank (IAM Cycling Team) zaostal 24 sekúnd. Tony Martin (Omega Pharma - Quick Step) stíhal uprchlíkov, ale v konečnom poradí sa prepadol z prvého miesta na konečné štvrté.

MARTIN VELITS (Omega Pharma - Quick Step) dnes skončil na 80. mieste, PETER SAGAN (Cannondale Pro Cycling) na 88. mieste, obaja so stratou 32:39 min.

Portugalec Rui Faria Da Costa vďaka dnešnému víťazstvu ztvíťazil na Okolo Švajčiarska a stal sa tretí krát v rade víťazom pretekov Okolo Švajčiarska. PETER SAGAN vyhral tretí krát bodovacaciu súťaž.