9. etapa Vuelta a Espaňa 2015 - bikepoint.sk

9. etapa Vuelta a Espaňa 2015

vložené 30. 08. 2015 o 19:27

Počas dnešnej etapy museli cyklisti prekonať kopec druhej kategórie na Alto de Puig Llorenca (350 m n. m.) a vystúpať do cieľa stúpania prvej ketegórie, ktoré tiež bolo na Alto de Puig Llorenca ale vo vyššej nadmorskej výške (415 m n. m.). Deviata etapa začínala v Torrevieja a po 168. kilometroch končila v Cumbre del Sol.

Po včerajšej havárii s motorkou nenastúpil do dnešnej etapy doudieraný PETER SAGAN (Team Tinkoff - Saxo).

V cieľovom stúpaní predviedli favoriti na celkového víťaza krásnu cyklistiku, keď útočili a snažili sa zvíťaziť. Tesne pred cieľom sa už zdalo, že vyhrá Christopher Froome (Sky ProCycling), keď ho predbehol Holanďan Tom Dumoulin (Team Giant - Alpecin) a prekvapivo zvíťazil. Druhý Brit Froome bol pomalší o 2. sekundy. Tretí Španiel Joaquim Rodríguez (Team Katusha) zaostal 5 sekúnd.

PETER VELITS (BMC Racing Team) dnes prišiel na 36. mieste so stratou 2:49 min. MARTIN VELITS (Etixx - Quick Step) skončil na 103. mieste so stratou 13:57 min.

Víťaz dnešnej etapy Tom Dumoulin sa po štyroch dňoch obliekol do červeného dresu lídra Vuelta a Espaňa.