Abu Dhabi Tour 2018 - bikepoint.sk

Abu Dhabi Tour 2018

vložené 25. 02. 2018 o 18:27

Počas uplynulých piatich dní, od stredy 21.2. do nedele 25.2., sa konali na Arabskom polostrove preteky Abu Dhabi Tour 2018.

Na štarte štvrtého ročníka WorldTour pretekov bola aj dvojica slovenských cyklistov v dresoch tímu BORA - hansgrohe ERIK BAŠKA a JURAJ SAGAN.

Päť etapové preteky mali tri rovinaté etapy, jednu individuálnu časovku a jednu kopcovitú etapu. Celková dĺžka pretekov bola 687 kilometrov.

Prvá rovinatá etapa začínala aj končila v Madinat Zayed. Víťazom sa po 189. kilometroch stal po šprinte Nór Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). JURAJ SAGAN prešiel cieľom na 38. mieste a ERIK BAŠKA na 63. mieste. Obaja slovenský cyklisti prešli cieľom v rovnakom čase ako víťaz. Pre Brita Marka Cavendisha (Dimension Data for Qhubeka) sa preteky skončili skôr ako začali, keď spadol ešte v neutrálnej zóne a odstúpil.

Druhá rovinatá etapa mala 154. kilometrov a začínala aj končila v Abu Dhabi. O víťazovi rozhodol záverečný šprint, v ktorom bol najrýchlejší Talian Elia Viviani (Quick - Step Floors). JURAJ SAGAN prešiel cieľom bez straty na 68. mieste, ERIK BAŠKA na 97. mieste bol pomalší o 23 sekúnd.

Tretia rovinatá etapa začínala v Abu Dhabi a po 133. kilometroch aj končila v Abu Dhabi. V tretej etape bol v šprinte najrýchlejší Nemec Phil Bauhaus (Team Sunweb). ERIK BAŠKA obsadil 88. miesto bez straty na víťaza, JURAJ SAGAN na 134. mieste zaostal 39 sekúnd.

Štvrtou etapou bola individuálna časovka na 11,8 km v Abu Dhabi. Najrýchlejším bol Austrálčan Rohan Dennis (BMC Racing Team). ERIK BAŠKA bol pomalší o 1:56 min na 106 mieste, JURAJ SAGAN na 122. mieste stratil na víťaza 2:16 min.

Piata etapa začínala v Abu Dhabi a po 199. kilometroch končila na kopci Jebel Hafeet. Víťazom kopcovitej etapy sa stal Španiel Alejandro Valverde (Movistar Team). JURAJ SAGAN na 72. mieste stratil 7:45 min a ERIK BAŠKA na 126. mieste 15:01 min.

Celkovým víťazom pretekov Abu Dhabi Tour 2018 sa stal španielsky cyklista Alejandro Valverde. JURAJ SAGAN obsadil konečné 70. miesto so stratou 10:26 min, ERIK BAŠKA obsadil 123. miesto so stratou 17:06 min.