Majstrovstvá SR v cestnej cyklistike - preteky s hromadným štartom - bikepoint.sk

Majstrovstvá SR v cestnej cyklistike - preteky s hromadným štartom

vložené 29. 06. 2014 o 18:15

Dnes v českom Slavkově pri Brne vyvrcholili spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska v cestnej cyklistike.

O titul dnes bojovali muži Elite a U23 v pretekoch s hromadným štartom. V najočakávanejších pretekoch šampionátu sa stretli všetci piati slovenský pretekári z WorldTour tímov. Mužov v oboch kategóriach čakala trať dlhá 192 kilometrov. Najväčší ašpiranti na tituly MSR a MČR sa strážili až do posledného dvanástom kola, v ktorom v poslednom stúpaní zaútočil Peter Sagan (Cannondale Pro Cycling) a Zdeněk Štybar (Omega Pharma - Quick Step). Obaja cyklisti prešli cieľom s rukami nad hlavou bez šprintu. Prvý Zdeněk Štybar tesne pred Petrom Saganom. Druhým Slovákom bol Peter Velits (BMC Recing Team), tretím Martin Mahďar (Dukla Trenčín - Trek).

Majstrom SR v pretekoch s hromadným štartom U23 sa stal Ľuboš Malovec (Dukla Trenčín - Trek).

Peter Sagan dnes vybojoval svoj štvrtý tiltul MSR v rade, pre Štybara je titul MČR premierový.

Včera sa rozdávali aj tituly MSR žien Elite, junioriek a juniorov v pretekoch s hromadným štartom. Ženy a juniorky čakal 16 kilometrový okruh, ktorým prešli šesť krát (spolu 96 km). Najrýchlejšou slovenskou ženou, tak ako vlani, bola Monika Kadlecová (CK Epic Dohňany). Juniorsky titul MSR v pretekoch s hromadným štartom obhájila Tereza Medveďová (ŽP Šport a.s.).

Majstrom Slovenska juniorov sa stal David Zverko (CK MŠK Žiar nad Hronom) ktorý bol najlepší na 128 kilometrovej trati.