MS v cestnej cyklistike 2017 - individuálne časovky - bikepoint.sk

MS v cestnej cyklistike 2017 - individuálne časovky

vložené 21. 09. 2017 o 15:13

Individuálna časovka mužov Elite ukončila včera blok časoviek na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike 2017 v Bergene.

Na mužov Elite čakala krátka 31 kilometrová časovka s 3,4 km náročným cieľovým stúpaním na Mount Fløyen s priemerom 9,1 %. Na cyklistov čakal pod cieľovým kopcom aj 600metrový úsek dlažobných kociek, na ktorom bol natiahnutý červený koberec, kde cyklisti mohli vymeniť časovkársky aerodynamický špeciál za ľahší bicykel.

Najrýchlejším bol v Bergene na všetkých medzičasoch Holanďan Tom Dumoulin. Náročnú trať z mesta Ravnanger do Bergenu zvládol za 44:41 min, priemernou rýchlosťou 41.626 km/h. Druhý Slovinec Primož Roglič bol pomalší o 57 sekúnd, tretí Brit Christopher Froome zaostal o 1:21 min. Ponuku vymeniť bicykel využil z pódiových cyklistov, len Slovinec Roglič.

Tom Dumoulin získal v Bergene už druhý titul majstra sveta, po tom čo v nedeľu získal s tímom Sunweb zlato v tímovej časovke. Tento rok vyhral 26 ročný holandsky cyklista aj prvú GrandTour v roku, talianske Giro.

Ženy Elite bojovali o dúhový dres v individuálnej časovke v Bergene o deň skôr ako muži, v utorok 19.9.2017. Najrýchlejšou na trati dlhej 21,1 km bola Holanďanka Annemiek Van Vleutenová s časom 28:50 min. Druhá skončila tiež holandská cyklistka Anna van der Breggenová so stratou 12,2 s. Tretia Katrin Garfootová z Austrálie zaostala za víťazkou 18,9 s.

Tridsaťštyri ročná Annemiek Van Vleutenová získala svoj prvý titul.