Scheldeprijs 2014 - bikepoint.sk

Scheldeprijs 2014

vložené 09. 04. 2014 o 19:31

Záverečným hromadným šprintom sa skončil 102. ročník belgickej klasiky Scheldeprijs.

Preteky ktoré začínali Antverpách a končili v Schotene slúžia ako tréning pred Paríž - Roubaix.

Absololútne rovinatých 201 kilometrov najlepšie zvládol nemecký cyklista Marcel Kittel (Team Giant - Shimano). Druhý bol Američan Tyler Farrar (Garmin - Sharp), tretí Holanďan Danny Van Poppel (Trek Factory Racing).

PETER SAGAN (Cannondale Pro Cycling) skončil na 70. mieste so stratou 27 sekúnd, MARTIN VELITS (Omega Pharma - Quick Step) prešiel cieľom na 113. mieste so stratou 1:27 min.

Marcel Kittel zvíťazil tretí krát po sebe a počtom víťazstiev sa vyrovnal Markovi Cavendishovi, ktorý sa tento rok nezúčastnil pre zdravotné problémy.