Tri dni De Panne - Koksijde 2016 - bikepoint.sk

Tri dni De Panne - Koksijde 2016

vložené 02. 04. 2016 o 21:47

Trojica slovenských cyklistov vo farbách Teamu Tinkoff - BAŠKA, J. SAGAN, KOLÁŘ sa tento týždeň, od utorka 29.3. do štvrtka 31.3.2016 zúčastnila štvoretapových pretekov Tri dni De Panne - Koksijde 2016 v troch dňoch.

Prvý deň absolvovali cyklisti 198 kilometrovú zvlnenú etapu z De Panne do Zottegemu. Víťazom prvej etapy sa stal Nór Alexander Kristoff (Team Katusha). Na 8. mieste skončil JURAJ SAGAN so stratou 36. sekúnd, MICHAEL KOLÁŘ obsadil 110. miesto keď bol pomalší o 14:22 min, s rovnakou stretou prešiel cieľom na 114. mieste ERIK BAŠKA.

Druhú rovinatú etapu zo začiatkom v Zottegem a cieľom v cyklokrosovom Koksijde ovládol v záverečnom šprinte Talian Elia Viviani (Team Sky ProCycling). Zo slovenských cyklistov bol najrýchlejším ERIK BAŠKA na 9. mieste. Bez straty na víťaza prešli cieľom aj JURAJ SAGAN na 45. mieste a MICHAEL KOLÁŘ na 65. mieste.

V tretí deň absolvovali cyklisti dve poletapy v De Panne. Prvá poletapa vo štvrtok mala rovinatý charakter a zvíťazil v nej šprintér Marcel Kilttel (Etixx - Quick Step) z Nemecka. ERIK BAŠKA skončil na 8. mieste, JURAJ SAGAN na 44. mieste a MICHAEL KOLÁŘ na 56. mieste. Všetci traja bez straty.

Druhou poletapou vo štvrtok bola individuálna časovka na 14,2 kilometra. Najrýchlejším bol Poliak Maciaej Bodnar (Team Tinkoff), ERIK BAŠKA bol pomalší o 1:27 min na 49. mieste, MICHAEL KOLÁŘ skončil na 50. mieste so stratou 1:32min, JURAJ SAGAN zaostal o 2:01 min na 73. mieste.

Celkovým víťazom belgických pretekoch, ktoré mali spolu 535. kilometrov, sa stal holandský cyklista Lieuwe Westra (Astana Pro Team). JURAJ SAGAN skončil celkovo na 27. mieste so stratou 2:38 min, ERIK BAŠKA na 77. mieste so stratou 15:50, MICHAEL KOLÁŘ obsadil 78. priečku so stratou 15:55 min.