Cyklozájazd  2021 -  Chorvátsko cykloloď - bikepoint.sk

Cyklozájazd 2021 - Chorvátsko cykloloď

vložené 06. 08. 2021 o 10:50

CK AVANTI TOURS

Cyklozájazd  2021 -  Chorvátsko cykloloď

Zájazd je určený pre cykloturistov ako i športovo ladených cyklistov, prípadne pre rekreantov bez bicyklov. Počas zájazdu navštívime okrem miest na pobreží pevniny aj ostrovy Murter, Dugi Otok, Ugljan, Šolta a Pašman.

Termíny sú ideálne pre cykloturistiku. Priemerná teplota vzduchu v tomto období je  26 °C, priemerná teplota vody 22 °C.

1.termín:

10. – 19./20.9.2021 – 4 pracovné dni /19. príchod večer Bratislavy, 20. príchod nadránom do Vrútok/.

2.termín

17. – 26./27.9.2021 – 5 prac. dní  /26. príchod večer Bratislavy, 27. príchod nadránom do Vrútok/

Doprava: autobus s cykloprívesom vychádza z Vrútok s nástupnými miestami po diaľnici D1. V ponuke minerálka, pivo

Ubytovanie: na lodi - dĺžka 32m, šírka 7,5m, 18 kajút s umývadlom a skriňou s celkovou kapacitou 46 lôžok, paluba na opaľovanie, 5x WC, 5x sprcha. V záujme zlepšenia komfortu je ubytovanie po dvojiciach /t.z. 36 účastníkov/, v prípade požiadavky môže byť ubytovanie v kajute pre 3 osoby

Stravovanie: 7x polpenzia na lodi; možnosť kúpy čapovaného piva a vína na lodi

Cena:

1. termín - 529,- eur

2.  termín - 509,- eur

Ceny sú konečné -  obsahujú dopravu, ubytovanie, strava  a miestny poplatok/

Počet účastníkov: 36

Termín prihlášok: do 30.4.2021

Rámcový program:

1.deň - odchod zo Slovenska vo večerných hodinách /časy nakladania podľa jednotlivých miest budú uvedené v pokynoch pre účastníkov/

Predpokladaný plavebný program:

2.deň -  Krilo Jasenice,resp. Makarska alebo Omiš /nalodenie/ – Trogir, večera

3.deň - Trogir  - Rogoznica

4.deň - Rogoznica – Skradin – Vodice

5.deň - Vodice – Slanica (Murter) – Sali (Dugi Otok)

6.deň - Sali – Božava (Dugi Otok) – Preko (Ugljan)

7.deň - Preko – Tkon (Pašman) – Primošten

8.deň - Primošten – Maslinica (Šolta) – Nečujam (Šolta)

9.deň - Krilo – raňajky, vylodenie, naloženie bicyklov a batožiny, odchod na Slovensko. Príchod do Bratislavy 19.9., resp. 26.9. približne o 21:30 hod. a následne po zastávkach až do Vrútok s príchodom 20.9., resp. 27.9. približne o 02:00 hod.

Každý deň po raňajkách /podávajú sa o 8:00 hod./ vyrazíme na etapu a príchod je do večere /podáva sa o 18:00 hod./. Kúpanie buď v mieste kotvenia lode /loď v nich pristáva približne o 14:00 hod./ alebo po dohode na šírom mori alebo aj počas cyklotúry. Plavebné trasy sa môžu zmeniť v závislosti od počasia.

Náročnosť trás: 2 - 3; asfalt, na niektorých úsekoch šotolina. Cyklotrasy budú odporúčané /mapu týchto cyklotrás obdržia všetci účastníci/, s tým, že si ich účastníci môžu zmeniť. Vhodné sú trekové a horské  bicykle, pričom pre horské sú k dispozícii aj osobitné trasy. Predpokladané denné trasy 40 – 70 km.

Poznámka: loď môžu absolvovať aj účastníci bez bicyklov; napr. rodinní príslušníci, ktorí nebicyklujú. Prístavné mestá a mestečká sú veľmi pekné /odporúčame si ich pozrieť na Google/ a všade je možné spojiť pobyt s poznávaním a kúpaním. Dá sa leňošiť počas dňa aj na palube, kde sú k dispozícii ležadlá pre všetkých účastníkov. Taktiež je možné sa ubytovať v penzióne v Tučepi /viď osobitná ponuka CK/ odkiaľ je možné podnikať cyklistické túry po pobreží alebo pešie túry smerom na Podgoru alebo na Makarsku, ktoré sú v bezprostrednej blízkosti.

Upozornenie: chorvátskou menou je kuna.

Každý účastník - cykloturista obdrží cca 10 dní pred odchodom podrobné pokyny k zájazdu, kde budú uvedené aj nástupné miesta a časy odchodu po trase Vrútka – Bratislava.

Ponuka bude zverejnená na stránkach www.avantitours.sk, www.bikepoint.sk, www.podnabicykel.sk

Prihlášky zasielať na adresu: cyklozajazdy@upcmail.sk alebo ckavantitours@enelux.sk

Komplexné poistenie zájazdu vrátane storna zájazdu alebo výhradne storna zájazdu je možné prostredníctvom CK AVANTI TOURS.

 

 

 

Diskusia