Advertisement
 

Novinky

Všeobecné informácie o cyklozájazdoch 2022
23. 04. 2022 Novinky

CK AVANTI TOURS Všeobecné informácie o cyklozájazdoch. - ponuka obsahuje cyklozájazdy k moru aj vo vnútrozemí, s ubytovaním na jednom mieste s hviezdicovými výjazdmi, ako aj zájazdy putovné so zmenou ubytovania, profilovo náročné aj menej náročné. - program zájazdov je cykloturisticko – poznávací a niektoré sú zaujímavé aj pre účastníkov bez bicyklov. Obligatórne výlety sú v cene zájazdu a u niektorých zájazdov je aj možnosť fakultatívnych výletov podľa dohody účastníkov na mieste - dĺžka, prevýšenie etáp, kvalita ciest, ako aj odporúčaný druh bicyklov sú uvedené v konkrétnej ponuke; všetci účastníci obdržia mapy odporúčaných trás - vzhľadom k tomu, že ubytovanie je väčšinou po dvojiciach, odporúčame nájsť si spoločníka /čo však nie je v žiadnom prípade podmienkou/. - snažíme sa, aby ubytovacie zariadenia boli nadštandardné (výnimkou sú zájazdy cykloloďou, kde sú priestory v kajutách stiesnené) a strava poskytovaná formou polpenzie - nástupné  miesta sú väčšinou po trase Vrútky – Žilina - Bratislava /po D1/, v prípade väčšej skupiny aj po inej trase, resp. zabezpečíme zvoz - záujemcovia búdu evidovaní podľa dátumu prihlášky; po naplnení počtu budú ďalší záujemcovia vedení ako náhradníci - pri prihlasovaní odporúčame uviesť špecifické požiadavky /napr. na stravu, miesto v autobuse, požiadavky na ubytovanie a pod./ - batožina v autobuse je limitovaná 15 kg na účastníka - prihláseným účastníkom zabezpečí CK AVANTI TOURS poistenie podľa požiadavky. Poistenie storna zájazdu /odporúčame/ sa uzatvára dátumom prihlášky, ktorým je deň úhrady zálohy alebo celej sumy zájazdu! - v prípade odhlásenia sa zo zájazdu je možné nahlásiť náhradníka bez poplatku! - zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu účastníkov, ktorý je uvedený v konkrétnej ponuke - okrem zverejnených zájazdov je možné zorganizovať cyklozájazdy aj na základe  konkrétnej požiadavky organizovanej skupiny.   Bližšie informácie o jednotlivých zájazdoch, vrátane fotografií z reálneho prostredia, sú zverejnené na stránkach https://www.cyklozajazdy.sk/, www.podnabicykel.sk a www.bikepoint.sk . Na týchto stránkach uvádzame aj aktuálnu obsadenosť. Odporúčame niektorú z nich preto sledovať!

Cyklozájazd 2022 Čierna Hora + Albánsko (aj bez bicyklov)
19. 02. 2022 Novinky

1. termín: 13.5. – 22.5.2022 /volných poslednych 6 miest/ 2. termín: 20.5. – 29.5.2022 /volné posledne 4 miesta/ Doprava: autobus s cykloprívesom Ubytovanie: penzión (Sutomore) Stravovanie: polpenzia Cena: 390 ,- eur V cene zájazdu je  1 nocľah Žabljak, 6 nocľahov Sutomore, polopenzia, doprava autobusom s cykloprívesom, asistencia autobusu na cyklovýletoch podľa programu, sprievodca a technik. V cene nie sú vstupy do národných parkov, plavba loďou po jazere, výlet do Albánska – Skadar Termín prihlášok: do 31.03.20 Rámcový program: Piatok : Poobede odchod zo Slovenska: Bratislava 18:30 hod, cesta 700 km po diaľnici a 200 mimo diaľnicu k Zabljaku I. deň– sobota Národný park  Durmitor, kaňon rieky Tara. Príchod do Zabljaku ráno o 9:00, ubytovanie, bicyklovanie k mostu Durdevica Tara. Návrat na ubytovanie, nocľah, večera. II. deň - nedeľa Národný park Durmitor ,  kaňon rieky Piva. Raňajky. Odvoz busom do sedla 1900m n.m.,        bicyklovanie do mesta Pluzine. V Pluzine čaká autobus, odchod do Sutomore, po ceste večera, ubytovanie, nocľah. III. deň - pondelok Raňajky Boka Kotorska. Odvoz do mesta Trojica, bicyklovanie okolo celej Boky do Tivatu kde čaká autobus, návrat domov. Večera  v Sutomorie IV. deň - utorok Skadarske jazero. Raňajky. Odvoz autobusom k jazeru, plavba loďou fakultatívne, kúpanie na pláži, obed fakultatívny, návrat na bicykli cez Sutorman do Sutomore. Vstupne do NP Skadarske jazero 4,-eur, plavba loďou s obedom, pohár vina alebo iný napoj v cene, ryba alebo mäso 15,- eur.  Večera V. deň - streda Raňajky Národný park  Lovčen a serpentíny, návrat  na ubytovanie do Sutomora. Večera VI. deň - štvrtok Ada Bojana. Raňajky. Odchod autobusom do prekrásnej zátoky Valdanos (len teraz otvorená pre cudzincov), fakultatívne obed, kúpanie na pláži, návrat k busu, návrat na ubytovanie. večera, nocľah. ​VII. deň – piatok Raňajky Deň voľna a fakultatívne výlet do Skadaru od 8:00 do 16:00 za 25,- eur na osobu. Večera VIII. deň – sobota ráno odchod z ubytovania domov na Slovensko. Náročnosť trás: 2 – 4 /podľa voľby/. Vzhľadom k tomu, že ubytovanie je pri mori a zájazd je poznávací, je taktiež vhodný aj pre účastníkov bez bicyklov. Prihlášky zasielať na adresu: cyklozajazdy@upcmail.sk

Cyklozájazd 2022 – Korzika (aj bez bicyklov)
19. 02. 2022 Novinky

Termín: 17.- 26.6.2022 Doprava: autobus s kávovarom, zaplachtovaný príves, trajekt Cena: 559,-eur V cene zájazdu je zahrnutá doprava autobusom a trajektom, raňajky, ubytovanie, posteľná bielizeň, osuška + uterák, výlet autobusom do Bonifácia (s predpokladanými zastávkami v Sarténe a v Propriane),  cyklosprievodca a mechanik v jednej osobe. V cene zájazdu nie sú zahrnuté miestne poplatky (8,- eur za celý pobyt - obsahuje pobytovú taxu a ecotaxu)), odporúčaný výlet do Corte (cca 10,-) a cesta vlakom ( 20,- eur). Výlet do Corte a cestu vlakom vrelo odporúčame. Jazda vlakom trvá cca 4 hodiny a  poskytuje krásne výhľady na centrálnu Korziku. Vzhľadom k tomu, že ubytovanie je pri mori a zároveň je  zájazd aj poznávací, takže je vhodný aj pre účastníkov bez bicyklov Ubytovanie: kemp Lacasa Corsica Paradise v mestečku Calcatoggio v nových mobilných domkoch. Obsadenosť domku 4 osobami (2 dvojice v samostatných izbách). Každý domček má k dispozícii klimatizované priestory a priestory na vonkajšie aj vnútorné posedenie, mikrovlnnú rúru, chladničku, varnú dosku a kávovar. V kempe je k dispozícii vyhrievaný bazén s výhľadom na morský záliv Sagone, reštaurácia, bar (bezplatná WIFI), obchod. Kemp je osadený vo výnimočnom prostredí na západnom pobreží Korziky s nádhernými plážami a prírodnou rezerváciou s olivovníkmi, dubmi a borovicami na ploche 4 hektárov. Je situovaný severne cca 20 km od hlavného mesta Ajaccio. Link: (klikni)  https://www.campings.com/fr/camping/camping-lacasa-76972 Stravovanie: raňajky rozšírené kontinentálne Termín prihlášok: do 28.2.2022 Maximálny počet účastníkov:42 / voľné posledné 3 miesta / Rámcový program: 1.  deň – odchod zo Slovenska v dopoludňajších hodinách cez Rakúsko a Taliansko 2.  deň – trajekt z Livorna do Bastie (cca 4 hod). Doprava z Bastie do Ajaccia, podľa záujmu, vo vlaku (úzkokoľajka). Vystúpime pred Ajacciom v obci Mezzanna, kde nás bude čakať autobus. Na mieste vyložíme bicykle, na ktorých pôjdeme do miesta ubytovania. 3.  – 8. deň – individuálny program. Cyklotrasy podľa dohody, pričom účastníci obdržia mapky s odporúčanými trasami. 9. deň – odubytovanie do 10:00 hod. Odchod do Bastie, kde by sme mali mať ešte cca 1 hod. k dispozícii na trajekt (možnosť krátkej prehliadky Bastie) 10. deň príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách Prihlášky zasielať na adresu: avanti@enelux.sk /CK AVANTI  TOURS/ Zároveň je možné požiadať o komplexné poistenie vo výške 25,- eur /osoba /pobyt, ktoré zahŕňa aj storno zájazdu. Cca 10 dní pred odchodom obdržia účastníci podrobné pokyny k zájazdu.

Cyklozájazd 2022 - Šumava + Nemecko
19. 02. 2022 Cestovanie

Termín: od 10.7. - 17.7.2022 /8 dní, z toho 5 prac./ Doprava: autobusom + príves na bicykle Ubytovanie: hotel Vydra v obci Srní Stravovanie: 7x polpenzia Cena: 429 ,- eur Maximálny počet účastníkov: 30 /volné posledne 4 miesta/ Termín prihlášok: do 17.2.2022 Rámcový program: deň – odchod zo Slovenská v ranných hodinách. Príchod do miesta ubytovania, večera, zloženie bicyklov. Po ceste zastávky podľa dohody – 7.deň – bicyklovanie v Národnom parku Šumava v oblasti ohraničenou obcami Kvilda, Lenora, Kašperské Hory a Železná Ruda 8. deň - po raňajkách odchod na Slovensko   Náročnosť trás: 3-4; stredne náročné až náročné trasy po kvalitných cyklocestách a minimálne frekventovaných cestách – vhodné pre cestné alebo krosové bicykle. Samozrejme je možné použiť aj horské bicykle. Budeme robiť hviezdicové výlety z miesta ubytovania, ktoré je situované v najkrajšej časti Šumavy. Uvedené trasy sú odporúčané a je možné si  zvoliť aj iné trasy. Dĺžku a náročnosť trás je možné dohodnúť aj na mieste. Každý účastník obdrží mapu s odporúčanými trasami. Trasy vedú najkrajšou prírodnou časťou - CHKO Šumavy s romantickými obcami. Vedú aj popri Vchynicko - tetovskom a Schwarzenbergovom plavebnom kanáli a popri riečkach Vydra a Křemelná.  Prejdeme zaujímavým pohraničným pásmom a cez bývalú železnú oponu na Bučine /prameň Vltavy/ aj na nemecké územie. Celá oblasť má skvelú cyklistickú infraštruktúru – cesty, príroda, možnosti stravovania. V prípade záujmu možný výlet za účelom spoznania historických miest Sušice, Horažďovice a Strakonice, resp. Klatovy Pre tých, ktorí chcú spoznať históriu tohto kraja bližšie, odporúčame seriál Zmizelá Šumava na www.stream.cz .   Prihlášky na zájazd zasielajte do CK AVANTI TOURS – avantitours@enelux.sk Cca 10 dní pred odchodom obdrží každý účastník podrobné pokyny k zájazdu.  

Cyklozájazd 2022 Sardínia 02.09.2022 – 12.09.2022
19. 02. 2022 Novinky

Prekrásny ostrov s divokými plážami. Ostrovy s národnými parkami Asinara a Maddalena. Ubytovanie v hoteloch *** na baze BB. Náročnosť tras – stredná. Dĺžky trás od 40-75 km. Odporúčaný typ bicykla trekking, horský alebo cestný. 95% asfalt, 5% štrk Program zájazdu: Odchádzame z Bratislavy o 5:00, 02.09.2022, tranzit Rakúsko –Taliansko, večer nalodenie v Livorne na trajekt a plavba cca 9 hodín na Sardiniu. 03.09.2022 vylodenie na Sardínii, vyhliadka na Capo d Orso, návšteva Santa Teresa di Gallura, príchod do Tempio Pausania, ubytovanie, voľno. 04.09.2022 cykloturistika z Tempio Pausania do starobylého mestečka Castelsardo. Prehliadka, kúpanie v krásnej zátoke Baia Ostina. Cykloturistika možná až ku skale Roccia dell Elefante. Návrat busom do hotela. 05.09.2022 ráno autobusom do prístavu Porto Torres, preprava trajektom i bicyklom na ostrov Asinara (Alcatraz Sardninie) za príplatok. Ostrov je dnes neobývaný a do roku 1997 sa používalo ako väzenie, v perióde od 1915-1918 tam väznili CSL zajatcov. Celodenná možnosť kúpania na malebných a slobodných plážach. Neskorý návrat na ubytovanie. 06.09.2022 cykloturistika v korkovom lese cez mesačné údolie Valle dela Luna do mestečka Trinita di Agultu, nádherný výhľad na pobrežie a zjazd do Isola Rossi, kúpanie. 07.09.2022 autobusom do prístavu Palau, trajektom na ostrov La Maddalena za príplatok, cykloturistika po Národnom parku Archipelago di Maddalena kde uvidíte nádherné prírodné scenérie. Možnosť kúpania na plážach s malebnými zákutiami. Prejazd na ostrov Caprera kde sa nachádza pamätník Giuesppe Garibaldi, eventuálne lodný výlet bez bicyklov do národného parku Archipelago di Maddalena za príplatok s obedom a kúpanie na najkrajších plážach sardínskeho Karibiku. 08.09.2022 čerešnička na tortu, výlet z Tempio di Pausania do pohoria Monte Limbara a zdolanie vrchu Punta Balistreri 1362 mnm, 17 km. Večer výlet autobusom do mestečka Castelsardo. 09.09.2022 navštívime jedno z najkrajších miest ostrova, historické Alghero. Cestou zástavka v románskej bazilike – Santa Trinita di Sacaaragia, kde budete obdivovať nevšednú architektúru toskanského štýlu, popoludní cykloturistika do malého letoviska Argentiera ležiaceho na najzapadnejšiom pobrežiu Sardinie, možnosť posedenia v krásnych kaviarňach, kúpanie. 10.09.2022 Cykloturistika cez nížinu Badesi k piesočnatým dunám do kúpeľov Casteldoria. V rieke možnosť kúpania v horúcich prameňoch s liečivým bahnom. 11.09.2022 Odchod z letoviska do prístavu, denný trajekt do Livorna cca 6,5 hodín, návrat na Slovensko. 12.09.2022 predpokladaný príchod 10:00 hodín Ubytovanie: hotel*** s raňajkami, v meste Tempio Pausania v 1/2 izbách, v cene zahrnutá doprava autobusom(wc, klima, dvd, bar) s cyklovozíkom, 8 nocí v hotel***, 2x trajekt, služby sprievodcov a technikov, možnosť dokúpiť večeru v hotelu - 15 Eur/deň. V cene nezahrnuté: cestovne poistenie vrátane storna. Odporúčaná čiastka na pobytovú taxu, vstupné na loď na La Maddalena a Asinara cca 60 Eur. Cena zájazdu na osobu 530 Eur Minimálny počet účastníkov zájazdu 35 osôb. Doplatok pre jednolôžkovú izbu 15 Eur /deň. Možnosť zakúpiť lôžko na trajekte v 4 lôžkových kajutách za 25 Eur/1 cestu Kontakt: zoraivanovic@gmail.com

Cyklozájazd 2022 - Chorvátsko cykloloď
19. 02. 2022 Novinky

CK AVANTI TOURS Cyklozájazd  2022 - Chorvátsko cykloloď Zájazd je určený pre cykloturistov, ako i športovo ladených cyklistov, prípadne pre rekreantov bez bicyklov. Počas zájazdu navštívime okrem miest na pobreží pevniny aj ostrovy Murter, Dugi Otok, Ugljan, Šolta a Pašman Termín je ideálny pre cykloturistiku. Priemerná teplota vzduchu v tomto období je  26 - 28 °C, priemerná teplota vody 22 °C. Termín: 9. – 18.9.2022 /zájazd je plne obsadený/ Doprava: cyklovlakom z Bratislavy /ak to potvrdí prepravca/ alebo autobusom Ubytovanie: na lodi - dĺžka 31m, šírka 7,2m, 18 kajút s umývadlom a skriňou s celkovou kapacitou 44 lôžok, paluba na opaľovanie, 4x WC, 5x sprcha. V záujme zlepšenia komfortu je ubytovanie po dvojiciach /t.z. 36 účastníkov/. V prípade požiadavky môžu byť ubytované v kajute aj 3 osoby, pričom 3.osoba má 30% zľavu z ceny. Stravovanie: 7x polpenzia na lodi; možnosť kúpy čapovaného piva a vína na lodi Cena: 560,-eur Cena obsahuje dopravu, ubytovanie a polpenziu na lodi. Pobytové a prístavné taxy za celý týždeň sú v sume 20,-eur na osobu a platba je možná iba u kapitána lode na palube po príchode. Termín prihlášok: do 31.3.2022 /účastníci sú evidovaní podľa dátumu prihlásenia/ Rámcový program: 1.deň - odchod zo Slovenska Predpokladaný plavebný program: 2.deň -  Krilo Jasenice,resp. Makarska alebo Omiš /nalodenie/ – Trogir, večera 3.deň - Trogir  - Rogoznica 4.deň - Rogoznica – Skradin – Vodice 5.deň - Vodice – Slanica (Murter) – Sali (Dugi Otok) 6.deň - Sali – Božava (Dugi Otok) – Preko (Ugljan) 7.deň - Preko – Tkon (Pašman) – Primošten 8.deň - Primošten – Maslinica (Šolta) – Nečujam (Šolta) 9.deň - Krilo – raňajky, vylodenie, naloženie bicyklov a batožiny, odchod na Slovensko. Každý deň po raňajkách /ktoré sa podávajú sa o 8:00 hod./ vyrazíme na etapu a príchod je do večere /ktorá sa podáva o 18:00 hod./. Kúpanie je možné buď v mieste kotvenia lode /loď v nich pristáva približne o 14:00 hod./ alebo po dohode na šírom mori alebo aj počas cyklotúry. Plavebné trasy sa môžu zmeniť v závislosti od počasia. Náročnosť trás: 2 - 3; asfalt, na niektorých úsekoch šotolina. Cyklotrasy budú odporúčané /mapu týchto cyklotrás obdržia všetci účastníci/, s tým, že si ich účastníci môžu zmeniť. Vhodné sú trekové a horské  bicykle. Predpokladané denné trasy 40 – 70 km. Poznámka: loď môžu absolvovať aj účastníci bez bicyklov; napr. rodinní príslušníci, ktorí nebicyklujú. Prístavné mestá a mestečká sú veľmi pekné /odporúčame si ich pozrieť na Google/ a všade je možné spojiť pobyt s poznávaním a kúpaním. Dá sa leňošiť počas dňa aj na palube lode, kde sú k dispozícii ležadlá. Paluba má celkovú rozlohu 200 m2. Upozornenie: chorvátskou menou je kuna. Každý účastník - cykloturista obdrží cca 10 dní pred odchodom podrobné pokyny k zájazdu. Ponuka bude zverejnená na stránke: www.bikepoint.sk Prihlášky zasielať na adresu: cyklozajazdy@upcmail.sk