Cyklozájazd 2018 - Slovinsko, Taliansko, Istria - bikepoint.sk

Cyklozájazd 2018 - Slovinsko, Taliansko, Istria

vložené 03. 02. 2018 o 08:56

Termín: 22.6. - 30.6.2018

Doprava: autobusom s cykloprívesom: V ponuke pivo, minerálka, káva.

Ubytovanie: hotelové, príp. penzión

Stravovanie: hotelová polpenzia

Cena: 489,- pri naplnení predpokladaného počtu účastníkov

Termín prihlášok do naplnenia: prípadnú objednávku prosím zaslať mailom na adresu j.jurcik@chello.sk

 

Rámcový program:

  1. deň – odchod 22.6.2018 vo večerných hodinách zo Slovenska.
  2. deň - príchod doobeda nasledujúceho dňa do Bledu, zloženie bicyklov. Podľa záujmu jazda popri jazere Bled, návšteva kostola na ostrove v bledskom jazere, príp. bledského hradu alebo bicyklom k Bohijskému jazeru, ubytovanie
  3. deň – Bled – Krajnska Gora - Tarvisio, ubytovanie, prehliadka mesta
  4. deň – Tarvisio – Pontebba – Venzone /prehliadka mesta/ - Gemona del Friuli, ubytovanie, prehliadka mesta/, večer naloženie bicyklov. Je možné podľa dohody absolvovať ešte výjazd do historického mestečka Osippo vzdialeného 5 km od Gemona del Friuli.
  5. deň – presun autobusom do Kobaritu so zastávkou a prehliadkou mesta Cividale del Friuli. V Kobarite zloženie bicyklov a absolvovanie trasy popri rieke Soča cez mesto Tolmin do Gorizie, ubytovanie, prehliadka mesta
  6. deň – Gorizia – Gradisca d´Isonzo - Palmanova /prehliadka mesta známe hviezdicovou architektúrou/ – Cervignano del Friuli, ubytovanie
  7. deň - Cervignano del Friuli – Aquileia - Monfalcone - Terst – Izola, ubytovanie. Túto trasu je možné absolvovať alternatívne – cez Terst alebo obídením Terstu
  8. deň – trasy podľa výberu. V blízkosti sú malebné mestečká Piran, Koper, Portorož, Umag, Novigrad. Na okolí je množstvo cyklotrás, z ktorých najznámejšia je trasa po zrušenej železnici z Poreča do Terstu /Parenzana/, t.č. je k dipozícii úsek z Portoroža do Terstu.
  9. deň – po raňajkách odchod na Slovensko

 

Stredne náročné trasy po asfaltových cyklocestách a cestách – vhodné pre cestné a krosové, samozrejme je možné využiť aj horské bicykle.

 

Zájazd je kombináciou nádhernej prírody Slovinska s Julskými alpami, s veľmi peknou oblasťou popri rieke Soča a národného parku Triglav, kúzelných talianskych historických mestečiek a možnosťou kúpania v mori na Istrii. Región Friuli v Taliansku je oblasť smaragdových jazier, krásnych hôr, stredovekých pamiatok a vyberanej kuchyne. Trasy boli zvolené tak, aby obchádzali prudké stúpania. Etapové mestečká sú historicky veľmi atraktívne so zaujímavou svetskou aj cirkevnou architektúrou. Niektoré úseky trasy sú totožné s alpsko - adriatickou cyklocestou. Cyklotrasa Pontebbana - krásne fotografie je možné vidieť napr. http://bahnmag.webnode.cz/news/pontebbana/ vedie po trase bývalej železnice z Tarvisia cez kaňon Val Canale s množstvom tunelov, mostov po divokej horskej krajine je údajne považovaná za najkrajšiu v Európe. Dĺžka etáp umožňuje dostatočný čas na spoznanie mestečiek, ktorými sa bude prechádzať. Prímorské slovinské mestečká na severe Istrie so svojimi letoviskami majú takisto historický nádych, sú veľmi kultivované a príjemné na posedenie i kúpanie.

Trasy je možné si nájsť napr. na www.bikemap.net a vyššie uvedené mestá a mestečká je možné vyhľadať napr. na www.google.com. Účastníkom budú k dispozícii mapy s označením odporúčanej cyklotrasy na každý deň.

Zájazd je vhodný aj ako poznávací pre účastníkov bez bicyklov. Ponuka tohto zájazdu je zverejnená od 1.11.2017 aj na stránkach www.bikepoint.sk /na záložke Cyklozájazdy 2018 sú aj fotografie z prostredia/ a taktiež na stránke www.avantitours.sk .

BLED - hrad

BLED - jazero

GEMONA DEL FRIULI

GORIZIA

PALMANOVA

TERST

CIVIDALE DEL FRIULI

IZOLA

Diskusia