Medvedí okruh 15. júna 2024 - bikepoint.sk

Medvedí okruh 15. júna 2024

vložené 07. 06. 2024 o 06:46

MTB  preteky Medvedí okruh v Rajeckej doline  dňa 15. júna 2024

Občianske združenie Medveďák Rajec organizuje v sobotu 15. júna 2024

28. ročník amatérskych cyklistických pretekov na horských bicykloch Medvedí okruh.  Preteky sú určené pre všetky vekové kategórie , pre mužov sú pripravené 4 kategórie (muži do 39 rokov, V1, V2, V3), ďalšie kategórie sú  ženy, juniori, juniorky a organizátori nezabudli ani na deti do 14 rokov, ktoré môžu pretekať v sprievode dospelej osoby. Trať pretekov je vytýčená v zalesnenej  Porubskej doline v k.ú. Rajec

a  vedie sčasti po údolnej ceste dolinou,  sčasti po lesných cestách – zvážniciach na severovýchodných svahoch  bočného hrebeňa Lúčanskej Malej Fatry a v mužských kategóriach na menšej vzdialenosti aj turistickým chodníkom na hrebeni Malej Fatry. Muži absolvujú trať v dĺžke 22 km, ženy, juniori, juniorky a deti trať v polovičnej dĺžke.

Štart je o 11. hodine pri Palovej búde,  hospodárskej budove Cenzuálu Rajec (prístup z hlavnej cesty  Žilina-Prievidza cez obce Konská a Kamenná Poruba alebo z mesta Rajec), ležiacej uprostred doliny,  na rovnakom mieste je aj cieľ  pretekov.      Informácie a pokyny  k tohtoročným pretekom a ďalšie údaje o pretekoch sú na webovej stránke www.medvedak.sk. . 

Diskusia