Legendárny ŠKODA MTB maratón Horal 2023 - bikepoint.sk

Legendárny ŠKODA MTB maratón Horal 2023

vložené 25. 08. 2023 o 19:06

V sobotu 12.08. sa stretli priaznivci horskej cyklistiky vo Svite,kde sa konal jeden z najväčších a najobľúbenejších maratónovna Slovensku. Legendárny Horal počas svojej histórie už hostilaj majstrovstvá Európy v XCM, takže neboli žiadne obavy okvalitnú prípravu tratí. Bol to už 24. ročník, čo je pekná tradícia.Naplánované boli krásne prírodné trasy s poriadnou porciouprevýšenia. Celkovo pre nás pripravil organizátor štyri rôznetrasy a jednu Family. Na trati Krejzi pretekári užili poriadnuporciu kilometrov a výškových metrov. Dĺžka 102 kilometrovmala prevýšenie 3 262 metrov a preverila, kto sa kvalitne apoctivo pripravoval na tieto preteky. Trať Lejzi merala 60kilometrov, s prevýšením 1 925 metrov. Senzi trať ponúkala 47kilometrov a stále vysoké prevýšenie 1 600 metrov. Ízi bolanajkratšia trať v ponuke, ktorá je skôr pre začiatočníkov naochutnávku pretekárskeho tempa. Trať ponúka 32 kilometrov sprevýšením tesne nad 1 000 výškových metrov. Celok dopĺňalaFamily trať, ktorá bola určená pre deti s rodičmi. Prvý krát samohli súťažne zúčastniť aj e-bikeri na trati Senzi, bez rozdielukategórii.Počasie vybavil organizátor po daždivých týždňoch priamukážkové. Aj keď sa niekomu mohlo zdať, že bolo horúcu,v tomto teréne je to lepšie, ako by malo byť mokro a šmykľavo.Aj keď na niektorých miestach trate to bolo riadne blatisté, alečo by to boli za MTB preteky bez trocha blata.Skvele zvládnutá organizácia, značenie, občerstvovaciestanice, je vidieť, že maratón má dlhú históriu a všetky muchyma organizátor vychytané. Radosť pretekať.Okrem maratónu to bola posledná a finálna zastávka ŠKODABIKE OPEN TOUR 2023 počas jej jubilejného 10. vydania.

Takže sa vyhlasovali aj víťazi tejto série pre rok 2023v jednotlivých kategóriách.Celkové