Pozvánka: Na bicykli deťom pre život 2016 - bikepoint.sk

Pozvánka: Na bicykli deťom pre život 2016

vložené 11. 06. 2016 o 10:47

Na bicykli deťom pre život 2016 - Charitatívny medzinárodný projekt ne podporu osvety boja s onkologickými ochoreniami detí.

Zakladateľ Občianskeho združenia Deťom pre život, Miro Bílik, ktorý je jedným z organizátorov charitatívnej cyklojazdy naprieč Slovenskom získal ocenenie Filantrop roka 2013. Odhodlanie zabojovať s rakovinou vlastného dieťaťa syna Matúška, ktorému diagnostikovali leukémiu vo veku 2 rokov, ho priviedlo k projektom, ktoré pomáhajú ľuďom nájsť odvahu nevzdávať zápas so zákernou chorobou.

Charitatívnej cyklotúry Na bicykli deťom pre život sa môže zúčastniť každý kto vie bicyklovať a problematika onkologicky chorých detí mu nie je ľahostajná. Projekt podporujú formou zbierok mestá a obce pozdĺž celej trasy a tiež firmy, dobrovoľnícke skupiny i jednotlivci. Z výťažku sa realizujú rekondičné pobyty malých onkologických pacientov a ich rodičov a súrodencov.

Prvá charitatívna cyklojazda, ktorá sa stala už júnovou tradíciou, sa konala v roku 2010. Tento rok sa charitatívna cyklojazda Na bicykli deťom pre život 2016 koná už 7 krát.

Od 12.júna do 18.júna, počas siedmych dní, prejdu cyklisti 921 kilometrov z obce Ždaňa po Bratislavu. Ani tento rok nevynechajú organizátori návštevu nemocníc a onkologických oddelení, kde sa malí pacienti liečia. Účasť prisľúbili viaceré známe tváre z kultúrneho i športového života.

Itinerár siedmeho ročníka Charitatívnej cyklojazdy - Ždaňa - Čaňa – Košice – Prešov – Bardejov – Levoča – Poprad – Rožňava - Tisovec – Brezno – Banská Bystrica – Martin – Žilina – Rajec – Považská Bystrica – Trenčín – Piešťany – Sereď – Bratislava.

Podrobný rámcový itenerár s dĺžkou jednotlivých etáp s mapou, dĺžkou a prvýšením nájdete TU.

 

Zdroj: http://www.detomprezivot.sk/, http://nabicyklidetom.query.sk/

Autor: Milan Majtán

Diskusia