1.etapa TIRRENO - ADRIATICO - bikepoint.sk

1.etapa TIRRENO - ADRIATICO

vložené 07. 03. 2012 o 17:50

Narozdiel od Paríž - Nice, v Taliansku bol prvý súťažný deň sprevádzaný slnečným počasím a na 22 družstiev čakala časovka na 16 900 metrov nenáročného charakteru. Úplne rovinatý profil a iba päť zložitejších zákrut nahrávali technicky lepšie vybaveným tímom a nedali sa očakávať veľké časové rozdiely.

Z prvých šiestich tímov na štarte boli najrýchlejší borci z Garminu čo sa určite dalo čakať. Prokontinentálne celky Colnaga, Columbie aj Farnese Vini čosi stratili. Britský Sky aj bez najhviezdnejších časovkárov sa zaradil na priebežnú druhú priečku. Garmin zosadila z vedúcej pozície až partia RadioShacku vedená Fabianom Cancellarom iba o pár desatín sekundy časom 18:58. V týchto momentoch sa na trať vidala už druhá polovica tímov.

Dych všetkým vyrazilo zoskupenie GreenEdge, ktoré sa do cieľa prirútilo v čase 18:41 čím o 17 sekúnd porazilo RadioShack s Garminom a vyzeralo to na jasné víťazstvo. Liquigas s Petrom Saganom mierne zaostal za očakávaniami, keď sa časom 19:36 zaradili až do druhej tretiny výsledkovej listiny pri strate 55 sekúnd na GreenEdge. To isté však platí aj pre Velitsov tím. Omega Pharma - Quick Step zajazdila až o 51 sekúnd horší čas než GreenEdge. Ukázala sa slabšia časovkárska potencia, keď nenastúpili Martin Velits ani Raboň a tiež to, že skvelí časovkári sú na Paríž - Nice. Taktiež sa možno ukázal vietor, ktorý tým posledným tímom jazdu sťažil. Dokumentovali to aj časy Rabobanku (19:38) a BMC (19:39).

 

Do modrého dresu lídra pretekov sa po dnešnom dni obliekol Matthew Goss, ktorý preťal cieľovú čiaru ako prvý a jeho kolegovia okupujú celú prvú päťku poradia. Ako sme už písali, dnes viaceré zoskupenia sklamali a ak by sme chceli polemizovať nad tým, ktorí cyklisti majú najlepšiu pozíciu v boji o celkové poradie, tak je to určite Chris Horner z RadioShacku a Roman Kreuziger z Astany. Medzi ďalšími favoritmi na celkové víťazstvo je to už tesné. Zatiaľ je na tom najhoršie vlaňajší víťaz Cadel Evans, ktorý však stráca iba málo, na Kreuzigera napríklad 28 sekúnd.

Čerpané zo zdroja: http://cycling-info.sk

Diskusia