4. etapa Tirreno - Adriatico 2018 - bikepoint.sk

4. etapa Tirreno - Adriatico 2018

vložené 10. 03. 2018 o 19:34

V Taliansku na pretekoch Tirreno - Adriatico čakala dnes na cyklistov kráľovská etapa zo začiatkom v meste Foligno a cieľom v lyžiarskom stredisku Sarnane vo výške 1335 m n. m.

V štvrtej kopcovitej etape sa na čele osamostatnila šestica cyklistov, z ktorej posledného cyklistu dostihol balík sedem kilometrov pred cieľom. Favoriti na etapové a celkové víťazstvo sa držali spolu a vyčkávali.

Šesť kilometrov pred cieľom sa osamostatnila štvorica cyklistov, ktorá bojovala o etapové víťazstvo.

Najrýchlejším bol nakoniec zo štvorice na čele Španiel Mikel Landa (Movistar Team). Druhý prešiel cieľom v rovnakom čase Poliak Rafal Majka (BORA - hansgrohe). Rovnako bez straty prešiel cieľom tretí George Bennett (Team LottoNL - Jumbo) z Nového Zélandu.

Jediný slovenský cyklista na pretekoch, PETER SAGAN (BORA - hansgrohe), skončil na 106. mieste so stratou 18:32 min, keď šetril sily na ďalšie etapy.

Po dnešnej etape sa menil líder pretekov Tirreno - Adriatico. Pre technické problémy neďaleko cieľa prišiel o modrý dres pre lídra Brit Geraint Thomas (Team Sky). Zajtra si ho oblečie Talian Damiano Caruso (BMC Racing Team).

 

 

Priebežné poradie po 4. etape:

1. Damiano Caruso.....BMC Racing Team.....17:14:49

2. Michal Kwiatkowski.....Team Sky.....+ 00:01

3. Wilco Kelderman.....Team Sunweb.....+ 00:11

59. PETER SAGAN.....BORA - hansgrohe.....+ 19:00

 

 

 

Autor: Milan Majtán

Diskusia