4. etapa Tour de France 2019 - bikepoint.sk

4. etapa Tour de France 2019

vložené 09. 07. 2019 o 19:02

V dnešnej etape sa očakával súboj špurtérov.

Štvrtá rovinatá etapa TdF dlhá 213 kilometrov začínala v Reim a končila po piatich rokoch v Nancy. V Nancy finišovala Tour de France už 16. krát. Pelotón musel prekonať dve stúpania štvrtej kategórie a nastúpal 1640 metrov.

Špurtérske tímy dnes pozorne sledovali náskok pretekárov v úniku a dvanásť kilometrov pred cieľom dostihli posledného cyklistu v čele. Podľa predpokladov o víťazovi štvrtej etapy rozhodol záverečný hromadný špurt. Najrýchlejším bol napokon Talian Elia Viviani (Deceuninck - Quick-Step). Druhé miesto bral Nór Alexander Kristoff (UAE Team Emitares), tretie Austrálčan Caleb Ewan (Lotto Soudal).

PETER SAGAN (BORA - hansgrohe) v zelenom drese pre lídra bodovacej súťaže obsadil štvrté miesto.

Tridsaťročný taliansky cyklista Elia Viviani po piatich víťazstvách na Gire a troch na Vuelte získal dnes prvé víťazstvo na Tour.