4. etapa Vuelta a San Juan 2019 - bikepoint.sk

4. etapa Vuelta a San Juan 2019

vložené 31. 01. 2019 o 00:06

Pred dňom voľna čakala na pretekoch Vuelta a San Juan na cyklistov najdlhšia etapa dlhá 186 kilometrov.

Zvlnená štvrtá etapa začínala v San José de Jáchal - Valle Fértil a končila vo Villa San Agustín. Aj keď museli cyklisti počas etapy zdolať tri stúpania a nastúpali 1140 metrov o víťazovi rozhodol záverečný špurt. Najrýchlejším bol Kolumbijčan Fernando Gaviria (UAE Team Emirates). Druhý prešiel cieľom Slovák PETER SAGAN (BORA - hansgrohe), tretí skončil Kolumbijčan José Álvaro Hodeg (Deceuninck - Quick-Step).

ERIK BAŠKA (BORA - hansgrohe) obsadil 27. miesto, MATÚŠ ŠTOČEK (Beltrami TSA - Hopplá - Petroli Firenze) 40. miesto. Všetci traja slovenský cyklisti prešli cieľom bez straty na víťaza Gaviriu, ktorý si pripísal na 37. ročníku pretekov druhé etapové víťazstvo.

V čele priebežného poradia zostal Francúz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step).