6. etapa Okolo Kalifornie 2019 - bikepoint.sk

6. etapa Okolo Kalifornie 2019

vložené 18. 05. 2019 o 05:16

Šiestou etapou bola etapa kráľovská. Horská etapa začínala v Ontariu a po 127. kilometroch končila na Mount Baldy. Na cyklistov čakali tri hodnotené stúpania a 4279 nastúpaných metrov. Najskôr dve stúpania prvej kategórie a cieľové stúpanie najvyššej HC kategórie. Do cieľa vo výške 1959 m n. m. sa dostali cyklisti po zdolaní 8,2 kilometrového stúpania s priemerom 8,4 %.

Dnes bol v krátkom úniku JURAJ SAGAN (BORA - hansgrohe). O víťazovi a novom lídrovi pretekov rozhodlo až záverečné stúpanie. Víťazom etapy a novým lídrom sa stal Slovinec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Druhý bez straty prešiel cieľom Kolumbíjčan Sergio Higuita (EF Education First Pro Team). Tretí George Bennett (Team Jumbo - Visma) z Nového Zélandu zaostal 5 sekúnd.

JURAJ SAGAN na 67. mieste zaostal o 21:51 min, PETER SAGAN prešiel cieľom na 86. mieste so stratou 26:54 min a ERIK BAŠKA (BORA - hansgrohe) na 95. mieste bol pomalší o 26:54 min.