7. etapa Okolo Kalifornie 2019 - bikepoint.sk

7. etapa Okolo Kalifornie 2019

vložené 19. 05. 2019 o 10:29

Siedma etapa ukončila tohtoročné etapové preteky Okolo Kalifornie.

Kopcovitá etapa merala 126 kilometrov, začínala v Santa Clarite a končila v Pasadene. V cieli sa očakával súboj špurtérov, ktorý ale najskôr museli zdolať jedno hodnotené stúpanie tretej kategórie. Počas etapy sa vytvorilo viacero skupín v únikoch, ale osem kilometrov pred cieľom bol pelotón pokope a o víťazovi rozhodol špurt. V ňom bol najrýchlejší Holanďan Cees Bol (Team Sunweb). Druhý skončil slovenský cyklista PETER SAGAN (BORA - hansgrohe), tretí Belgičan Jasper Philipsen (UAE Team Emirates).

ERIK BAŠKA a JURAJ SAGAN (obaja BORA - hansgrohe) prešli cieľom so stratou 15:11 min. ERIK na 102. mieste, JURAJ na 107. mieste.

Celkovým víťazom 14. ročníka Okolo Kalifornie sa stal 20 ročný cyklista Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Slovinský cyklista je najmladším víťazom týchto WorldTour etapových pretekov.

PETER SAGAN skončil v bodovacej súťaži na druhom mieste.